تفریحات ارزان دبی و آشنایی با تفریح ارزان در امارات

تفریحات ارزان دبی

تفریح ارزان در دبی جدا از دل فریبی های لوکس جاذبه‌های دیگری هم دارد چیزهایی که فقط با پول نمی‌شود خرید. مثلا دیدار از کوهستان های امارات  یکی از جاذبه‌های فوق‌العاده‌ی اینجاست. این کوه‌های جذاب پر از مسیرهای پیاده‌روی و مسیرهایی برای دوچرخه سواری است که مردم می‌توانند در آنها گردش را ورزش کنند ٫ طول این مسیرها چقدر است؟

در ویدیوی زیر با تفریحات ارزان دبی و اینکه چطور تفریح ارزان و پر لذتی در دوبی داشته باشید آشنا می شوید:

شبکه‌ی مسیرهای کوهپیمایی اینجا در مجموع حدود سی و دو کیلومتر است که کوتاه‌ترین شان یک کیلومتر طول دارد. این مسیرها بر اساس میزان سختی و آسانی شان رنگ‌بندی شدند می‌توانید ازمسیرهای سبز که آسان‌ترین ها هستند شروع کنید و تا سخت‌ترین آنها که سیاه رنگند پیش بروید٫
آبی وقرمز رنگ‌های مسیرهای متوسط هستند٫  باید زود راه بیفتیم و حدود ساعت شش صبح در ابتدای مسیر باشید هرچه زودتر بهتر چون اینجا هوا خیلی زود گرم می‌شود .
اولین چیز برداشتن آب است همیشه باید آب کافی همراه داشته باشیم. برای مسیرهای کوتاه حدود دو لیتر و برای مسیرهای بلند که مثلا تا پانزده کیلومتر هم می‌رسد پنج لیتر هم خوب است ٫

تفریحات ارزان دبی و آشنایی با تفریح ارزان در امارات

در موزه‌ شهر حتی می‌توانید نگاهی به تاریخ امارات بیندازید در شهرک میراث‌فرهنگی حتی شیوه‌ی زندگی سنتی در این منطقه حفظ شده هم در کنار این مجموعه جای دارد.
عصرها نیز می‌توان قدمی در منازل هنری متنوع دوبی زد٫  مرکزهنری جمیل در الجداف یکی از موسسات هنر معاصر در دوبی است که آثار هنری برجسته‌ی جهان به رایگان در آن به نمایش در می‌آید٫

در مرکز هنری جمیل باور ما هنر برای همه است این مرکز امروز به عنوان موزه‌ی هنرهای معاصر دوبی شناخته می شود ٫ جاییست که در آن نمایشگاه‌های فردی و گروهی برگزار می‌کنیم و در فضای بیرونی هم مجسمه و باغ هنرمندان را داریم.
این ها نمایشگاه‌هایی است با  آثار هنری فراوان بسیار عمیق که بازدید از آن‌ها کلا رایگان است و مردم می‌توانند بارها به اینجا سر بزنند. که تاثیر فناوری بر زندگی امروز ما را نشان می‌دهد. اب نماها رقص  فواره‌های دبی نیز مشهورند.

برای تفریحات ارزان دبی و آشنایی با تفریح ارزان در امارات ، درست آنسوی مرکز هنری فستیوال سیتی را می‌بینیم که علاقه‌مندان می‌توانند در آن  از بازی آب و نور و موسیقی لذت ببرند٫  فواره معروف دبی در  مرکز این شهر قرار دارد و فواره‌ی پالم دبی هم عنوان بلندترین فواره  جهان را از آن خود کرده است . وقتی شب می‌رسد خیلی‌ها به سوی گلوبال ویلج  سرازیر می‌شوند جایی که خوراکی‌ها و سرگرمی‌های ارزان قیمت زیادی دارد .

ورودی این مرکز عظیم تفریحی فقط پنج یورو است گلوبال ویلج  که یک و شش دهم میلیون متر مربع مساحت دارد چهل و دو هزار اجرای زنده را در خود جای داده و نیز سه هزار و پانصد فروشگاه مختلف دارد.
در بیست و شش سالن عظیم این مرکز هفتاد و هشت فرهنگ مختلف جهان با جنبه‌های گوناگونشان معرفی می‌شوند . در کنار این‌ها و در مسیر غذاهای خیابانی گلوبال ویلج سیصد اغذیه‌فروشی خیابانی جا خوش کرده اند.

تنوع غذاهای اینجا بی‌شمار است از نان سنتی امارات گرفته تا دسرهای خنک آسیایی که جان می‌دهند برای اینستاگرام ٫  اما برای آنها که به دنبال هیجان میگردند هم سرگرمی‌های هیجان انگیز کم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *