پروژه قلب اروپا در ورلد آیلندز دبی و تفریح‌گاهی لوکس برای گردشگران

پروژه قلب اروپا جایی در فاصله چهار کیلومتری شهر دبی که در میان آب های خلیج فارس منطقه کاملا ویژه ای وجود دارد. مجموعه ای از جزایر مصنوعی که از فضا نیز قابل مشاهده است و قلب اروپا نام دارد.

«سوار قایق می شوید و پس از ۲۰دقیقه به این منطقه می رسید و ناگهان احساس می کنید که واقعا در قلب اروپا هستید.

این شش جزیره کوچک در ورلد آیلندز مقصد گردشگرانی است که می خواهند تعطیلاتی لوکس را سپری کنند. در چارچوب این پروژه علاوه بر تفریحگاه چند خانه منحصر به فرد هم ساخته شده که در ویدیوی زیر به معرفی آنها می پردازیم:

در ویدیوی زیر با پروژه قلب اروپا در دبی و تفریح‌گاهی لوکس برای گردشگران آشنا می شوید:

دبی طی سال ها به مکانی تبدیل شده که اکنون می بینید. در این جا شاهد نوآوری های بسیاری هستیم. افراد با استعداد بسیاری جذب این منطقه شدند و این جا مشغول کارند. ما توسعه دهنده هستیم و می دانیم که چگونه متناسب با شرایط این جا برای ساخت و ساز خانه ها اقدام کنیم.

پروژه قلب اروپا اولین تفریحگاه مجهز به فناوری کنترل آب و هوا در جهان است که باعث شده مثلا به کمک تکنولوژی های آلمانی بتوانیم در تمام سال برف داشته باشیم. در این جا به یک نکته کلیدی بیش از هر چیز توجه می شود و آن موضوع دوام و پایداری است زیرا این پروژه ها به طور کامل روی آب اجرا می شوند و انرژی استفاده شده در این جزیره ها هم انرژی تجدید پذیر است.

«ما باید بتوانیم در سیاره زمین زندگی کنیم. آن هم بدون آن که زمین را نابود کنیم. باید به طبیعت احترام بگذاریم و این دقیقا همان کاری است که این جا در چارچوب پروژه قلب اروپا انجام می دهیم. فرض کنید روز زمین روغن ریخته خب خاک می تواند تا حدی این روغن را جذب کنند و شما هم فرصت دارید که باقی این روغن را تا حدی از روی زمین پاک کنید. اما وقتی روی آب زندگی می کنید، چنین فرصتی ندارید.

پروژه قلب اروپا در ورلد آیلندز دبی و تفریح‌گاهی لوکس برای گردشگران

در زیر آسمان آبی دبی و در میان آب های شفاف آن خانه های شناوری هم در ورلد آیلندز ساخته شده اند. هرکدام از این خانه ها ۳طبقه و ۴۰۰۰فوت مربع مساحت دارند و پایین ترین طبقه آن نیز در زیر آب است. در سال ۲۰۱۷میلادی تابستان بسیار داغ باعث شد که حدود ۷۰درصد از مرجان های این منطقه آسیب ببینند.
بر این اساس مجریان پروژه قلب اروپا درصدد احیای زندگی دریایی در این منطقه برآمدند و اکنون زیست شناسان دریایی در حال تولید صخره های مرجانی جدیدی در این منطقه هستند. این صخره های مرجانی زیستگاه جانوران بومی آب های خلیج فارس خواهند بود.

با آسیب دیدن مرجان ها بخشی از بستر دریا کاملا خالی شد. بنابراین تلاش کردیم تا زندگی را به این مناطق باز گردانیم. ما صخره های مصنوعی ایجاد کردیم. سپس مرجان های دریایی را پرورش دادیم و آن ها را به این صخره های مصنوعی اضافه کردیم. از همه نوع مرجانی در این پروژه استفاده شد تا تنوع مرجانی منطقه حفظ شود. این کار هیجان انگیزی است بنابراین کار زیست شناسان دریایی در این پروژه تنها کار با ماهی ها نیست.

پروژه قلب اروپا در ورلد آیلندز دبی و تفریح‌گاهی لوکس برای گردشگران

در پروژه قلب اروپا و ورلد آیلندز ، بزرگ ترین مجموعه مرجان های دریایی جهان قرار دارد و صد هزار قطعه مرجان جدید نیز در حال رشد است.

«ما یک مرجان را برش می دهیم آن هم برشی ویژه با این هدف که به تقویت رشد آن ها کمک کنیم. مرجان ها معمولا هرساله ۱سانتی متر رشد می کنند و ما با شکل ویژه ای که آن ها را برش می دهیم سرعت رشد آن ها تا ۲۰ برابر افزایش پیدا می کند.»

قرار است یک برنامه آموزشی برای کودکانی که از این جزیره ها بازدید می کنند نیز اجرا شود.

به این کودکان آموزش داده می شود که مرجان ها چیستند و در بستر دریا چه می گذرد. آن ها همچنین می آموزند که چطور غواصی کنند و هر کودک نیز فضایی به وسعت ۱متر مربع در زیر آب داده می شود تا بتوانند مرجان های خود را آماده کنند و در این فضا قرار دهند.
به آن ها آموزش می دهیم که چگونه مرجان ها را برش دهند و حتی این که چگونه موقعیت مرجان هایشان را در سامانه موقعیت یابی جهانی پیدا کنند.

در خشکی پروژه قلب اروپا نیز می توان منطقه ای سرسبز شامل درختان ۱۵۰۰ساله زیتون اسپانیا را مشاهده کرد که این جزایر را تبدیل به بهشت کرده اند. علاوه بر بستر در دریا در روی این جزیره ها هم باز موضوع پایداری یک موضوع کلیدی است.

پروژه قلب اروپا در ورلد آیلندز دبی و تفریح‌گاهی لوکس برای گردشگران

ما سیاست زباله صفر داریم بنابراین برای حفظ پاکیزگی آب اهمیت زیادی قائل هستیم. ما در این جا از سموم دفع آفات استفاده نمی کنیم بلکه کود های طبیعی را به کار می بریم تا اصل پایداری همواره رعایت شود.

پروژه قلب اروپا نشان داد که می توان در کنار ایجاد چشم اندازی زیبا تقریحگاهی لوکس و پایدار را برای گردشگران دبی فراهم کرد. در دبی ورلد آیلندز که در فاصله‌ی ۲۰ دقیقه‌ای دبی با قایق قرار دارد، با ۱۶ هتل ساحلی شگفت‌انگیز در شش جزیره قرار است تا سال ۲۰۲۶ کاملا افتتاح شود. پروژه‌ی ورلد آیلندز در چهار کیلومتری ساحل جمیرا از ۳۰۰ جزیره‌ی مصنوعی در دریا ساخته شده است.

7 thoughts on “پروژه قلب اروپا در ورلد آیلندز دبی و تفریح‌گاهی لوکس برای گردشگران

 1. نیات شاه بابا :

  من هرات افغانستان هستم و از اینجا با شما اشنا شدم و تشکر میکنم بخاطر ویدیوهای خوبی که در مورد امارت و دبی می گذارید

 2. فواد فولادوند :

  من امکان همکاری با شما دارم و جبل علی هستم و میتونیم باهم کار کنیم و خیلی خوشحال میشم

 3. عماد عبدوس :

  لطفا در مورد پروژه قلب اروپا بازهم ویدیو و محتوا بگذارید ممنون

 4. دکتر میلانی :

  من در رشته آینده پژوهی فعالیت میکنم و معتقدم پروژه قلب اروپا که در امارات انجام میشه، بکی از نمادهای آینده خواهد بود

 5. عرفان :

  من رشته ام معماری هست و خیلی دور از عمران نیستم. اما وقعا کاری که اونجا داره انجام میشه فرازمینی هست. عین فیلم های فضایی تجهیزات آوردن واسه پروژه قلب اروپا

 6. بهنام ترابی :

  این پروژه قلب اروپا رو فقط باید از نزدیک ببینید. من خودم تا ندیدم از نزدیک باورم نشد اینا دارن چکار میکنن واقعا

 7. فاطمه جهانشاهی :

  یادش بخیر رفته بودیم دبی و بچه ها رو برده بودیم ورد آیلندز خیلی عالی بود

نظرها بسته شدند.