حیات وحش دوبی و رشد چشمگیر حفاظت و احترام به حقوق حیوانات

حیات وحش دوبی از اهمیت بالایی در امارات برخوردار است و این کشور حفظ حیوانات را درحالی اولویت بخشیده که تنوع جانوری در خطر بوده و بسیاری از حیوانات در معرض انقراض اند.

“منطقه ی حفاظت شده ی المرموم برای حفظ تنوع جانوری ایجاد شده است. صدها گونه مختلف جانوری از پرندگان و خزندگان گرفته تا پستانداران در این منطقه زیست می کنند. سبک فیسل، یکی از مسئولان حیات وحش این منطقه است. “

“این منطقه تقریبا ۲۰درصد از تمام خاک دبی را تشکیل می دهد. این جا قبلا فقط بیابانی بود با حیوانات بومی، با توسعه ی واحه ها کم کم این جا بیش از ۵۰ واحه ایجاد شد. بعد متوجه شدیم که این برکه هایی که ایجاد کرده ایم می تواند توان زیست محیطی را کنترل کند.”

در ویدیوی زیر با حیات وحش دوبی و دلیل رشد چشمگیر حفاظت و احترام به حقوق حیوانات در امارات آشنا می شوید:

“حالا به تماشای فلامینگوها و شماری دیگر از گونه های حفاظت شده در این منطقه می رویم.”

این فلامینگوها به خوبی با این منطقه هماهنگ شده اند. سرپناه و غذا دارند و تمام فصل و گاه تابستان گرم را نیز این جا می گذرانند.

این غزال عربی است که از حدود سال ۱۹۷۲در طبیعت نایاب شده بود و حالا به این نقطه بازگردانده شده است.

“مشکل در دهه ۸۰ و ۹۰میلادی شکار زیاد بود. مردم از گوشت این غزال ها تغذیه می کردند. حالا غزال عربی بخشی از حیات وحش ماست.”

قوانین تازه پارک سافاری دوبی با ایجاد واحه در کویر و یا گلخانه های استوایی و پناهگاه برای جانوران به حیات حیوانات کمک می کند.

“تلاش امارات در راستای حفاظت از حیوانات با تلاش های جهانی همسو است. درسال ۲۰۰۷ میلادی قوانینی برای بهبود شرایط حیوانات به تصویب رسید اما آگاهی جمعی در این زمینه واقعا درسال ۲۰۱۶ افزایش یافت. دولت امارات متحده عربی قوانینی را تدوین کرد که زیست حیوانات و ارزش آن ها در چشم جامعه بهبود پیدا کند.”

حیات وحش دوبی و رشد چشمگیر حفاظت و احترام به حقوق حیوانات

“قوانین تازه شامل حیوانات نادر و خاص هم می شود که در فضاهایی نظیر گرین پلنت نگهداری می شوند”

“همه چیز در گرین پلنت پارک سافاری دوبی به این منظور طراحی شده که شرایط زیست ایده آلی برای گیاهان و جانوران استوایی فراهم شود. جانوران بسیاری داریم از پرندگان، پستانداران تا تنبل و مارمولک و ایگوآنای سبز و باسیلیسک.”

“بین حیوانات اتفاقاتی می افتد. هرجا که باشند. جالب است  که ما یک مار بوآی زمردی و یک مارمولک سبز ماداگاسکار داریم که باهم خیلی رفیق اند و از سر و کول هم بالا می روند. هردو رطوبت را دوست دارند.”

حالا در پارک سافاری دوبی از مجموعه ای از حیوانات حفاظت می شود. از غزال های عربی گرفته تا تنبل از نژاد اسلولوریس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *