تناسب اندام در دوبی و صنعت بدنسازی در کشور امارات

تناسب اندام در دوبی از تمرین با وزنه تا کلاس های یوگا و ورزش های گروهی! اوضاع باشگاه های بدنسازی دبی درحال رونق گرفتن است.

بیش از ۴۰۰ سالن ورزشی تجاری در شهر وجود دارد که یکی از بالاترین نسبت های جهانی به شمار می رود. همچنین فعالیت های زیادی نیز در فضای باز صورت می‌گیرد.

“همه نوع ورزش در همه زمینه ها در این جا وجود دارد. اگر می خواهید پرواز کنید روی زمین ورزش کنید یا به دریا بروید. انواع ورزش های مرتبط را این جا یابید. اگر می خواهید به کوه بروید هم فعالیت های زیادی وجود دارد.”

در ویدیوی زیر با تناسب اندام در دوبی و صنعت بدنسازی در کشور امارات آشنا می شوید:

از زمان بازگشایی پس از کوید، بسیاری از سالن های ورزشی از افزایش علاقه به ورزش های گروهی خبر داده اند. از جمله این ورزش که تمرینی است شدید و کل بدن را درگیر می کند و بخشی است از تمرین های بدنی تناوبی تنشی.

“ما سه ایستگاه داریم. این جا شما  تمرین های کاردیو انجام می دهید از جمله تردمیل. وقتی آماده شدید، این جا دمبل های متفاوتی را دارید و یک نیمکت و فضایی برای فعالیت های مختلف. این ها برای بهبود تناسب اندام شما طراحی شده است.”

در اوج همه گیری زمین ها و سالن های ورزشی بسته شدند و تمرین های آنلاین و ورزش های خانگی محبوبیت جهانی پیدا کردند.

” بسیاری از افراد تمرینات ورزشی را برای به دست آوردن احساس کنترل بر خود انجام می دهند. ورزش به اعتماد به نفس شما کمک می‌کند و همچنین هورمون های شادی را در شما بیدار می کند. هنگامی که احساس می کنید زندگی‌تان از کنترل‌تان خارج شده به ورزش تمایل پیدا می کنید.”

در دوران کرونا بسیاری از مشاغل در حوزه بدنسازی مجبور شدند خدماتشان را برای مشتریان شان با شرایط وفق دهند.

“واقعا شرایط یک سال گذشته مانند قرار گرفتن در قطار وحشت بود. ما حدود ۷۵ روز تعطیل بودیم اما در طول این دوره آن چه انجام دادیم فراهم کردن دسترسی مجازی و آزاد مشتریان به بخش لمیلز بود. همچنین برای افرادی که می خواستند در دوران قرنطینه سالم و فعال بمانند اما بلافاصله پس از قرنطینه متوجه شدیم که تقاضای زیادی برای کلاس های تناسب اندام وجود دارد.”

تناسب اندام در دوبی و صنعت بدنسازی در کشور امارات

بازار جهانی تناسب اندام خانگی در سال ۲۰۲۰ ارزشی معادل ۸.۹میلیارد یورو داشت که با رشد بی سابقه مواجه شده.

“ما هر دو کار را انجام می دهیم در حوزه محصولات خانگی و تجاری. محصولات خانگی تناسب اندام حدود ۱۰ درصد تجارت ماست اما در طی همه گیری کوید این حوزه رشد ۹۵درصدی داشت و اکنون تناسب اندام خانگی به یک روند جدید تبدیل شده‌. این روند در زمان شیوع کرونا در اوج بود اما همچنین این روند ادامه دارد. اکنون یک رویکرد ترکیبی وجود دارد و برخی می خواهند هر دو را انجام دهند.”

“در وضعیتی که سالن های بدنسازی به دلیل سلامت عمومی تعطیل بودند، بسیاری از اعضا که به صورت منظم تمرین می کنند می گویند احساس گم شدگی پیدا کرده اند.”

“تمرین ورزشی اول در خانه اول لذت بخش بود اما این لذت زود رنگ باخت. “

” من تقریبا تمام زندگی ام را کار کردم و ورزش بخشی از برنامه روزانه من است. ورزش شما را قوی نگه می دارد، متناسب و جوان می مانید.”

“مردم به تراپی روی می آورند، کسانی را دیدم به اتاق های جیغ کشیدن می روند، برای من ورزش باعث تخلیه همه چیز می شود. فکر می کنم همه کمی آگاهی قبلی درباره سلامتی و تناسب اندام داشتند و فهمیدند که اکنون زمان تعهد به یک برنامه تناسب اندام و رسیدن به اهداف آن است. بنابراین فورا بعد از اتمام قرنطینه ما احتمالا بهترین تجارت سه یا چهار ماهه را داشتیم که تا کنون شاهدش نبودیم و باعث شد که ما به یک برنامه بزرگ متعهد شدیم بنابراین ما در سه ماه قبل از دوران قرنطینه ۴مجموعه جدید باز کردیم.”

دبی فیتنس چلنج یک رویداد سالانست که در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد که بر مبنای آن کل شهر تشویق می شوند که هر روز ۳۰دقیقه ورزش روزانه به مدت ۳۰ روز داشته باشند.

“بدون ورزش و بدون انجام این کار ها برای جامعه، فکر می کنم شما درحال افزایش میزان استفاده از داروها در جامعه هستید. به ویژه در دوران کوید. کاری که ما می کنیم روی فرم بودم و سالم بودن است. روی فرم بود از طریق ورزش مزایای متعددی برای جامعه دارد.”

“ما می دانیم که داشتن یک سبک زندگی بی تحرک درواقع مرتبط است با حضور در محل کار حتی با بهره وری کم. این مسئله بر تولید ناخالص داخلی تاثیر می‌گذارد. بر بهره وری افراد در محل کار تاثیر می گذارد. بر سلامت جسمی آن ها تاثیر می گذارد. همچنین صورت حساب های پزشکی را تحت تاثیر قرار می دهد و بر سیستم پزشکی فشار وارد می کند. بنابراین هنگامی که به سمت یک هدف مشترک تناسب اندام حرکت می کنید و این کار را با هم به عنوان یک جامعه انجام می دهیم، در واقع به روش های مختلف به جامعه کمک می کنیم.”

و به عنوان یک جامعه برنامه دبی سفر جمعی به یک سبک زندگی سالم تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *