خور دبی و بازدید از محله خور در دبی از مکان‌های تاریخی امارات

خور دبی در قلب منطقه ی تاریخی امارات قرار دار و می توانید تنها با پرداخت یک درهم سوار یکی درهم سوار یکی از این قایق های محلی شوید و از مناطق دیدنی دیرا و بن دبی و موزه های آن ها بازدید کنید.

خور دبی یادآور دورانی است که بادیه نشینان دبی به کار صید مروارید مشغول بودند اما به تدریج از اوایل دهه نود میلادی با رونق تجارت در امارات ، این منطقه مهاجران جدیدی به این مناطق آمدند و در این جا ساکن شدند. امروز نیز همچنان نشانه های از حضور مهاجران اولیه را می توان دید. بسیاری از ساکنان این مناطق فرزندان همان مهاجران اولیه هستند که بخش هایی از فرهنگ اجدادی خود را حفظ کرده اند.

در ویدیوی زیر با منطقه خور دبی و بازدید از مکان‌های تاریخی امارات آشنا می شوید:

خور دبی یک پیش آمدگی رودخانه‌ای شکل از خلیج فارس به داخل خاک دبی در امارات متحده است. این خور شهر دبی را به دو قسمت تقسیم می‌کند که یک قسمت را بردوبی و قسمت دیگر را دیره می نامند.

چشیدن طعم غذاهای مختلف روشی محبوب برای کشف دبی است. مدیر یکی از تورهای گردشگری خور دبی می گوید یکی از رستوران هایی که در جریان گردش حتما به آن سری می زنیم، سلطان فلافل دبی است. این رستوران برای فلافل های توپرش بسیار معروف است. آن ها درون این فلافل ها را با گیاهان معطر و فلفل قرمز و پیاز و سماق پر می کنند. این فلافل ها نرم و آبدار و بسیار معطر هستند. بازار دیرا هم مملو از میوه ها و سبزیجات رنگارنگ  و همچنین پشته هایی از صدف ها و دیگر صید های دریایی است.

خور دبی و بازدید از محله خوردبی از مکان‌های تاریخی امارات

 

این ها همه  صید روز هستند و می توانید آن ها را بخرید و به هر روشی که مایلید طبخ کنید. تا همین اواخر خور دبی در پناهگاه حیات وحش راس الخور پایان می یافت یعنی جایی که محل زندگی فلامینگوها بود اما پس از اجرای پروژه گسترش کانال دبی گردش در این خور تا کتابخانه محمد بن رشین و منطقه ساحلی جمیرا ادامه می یابد و در نهایت به نقطه آغازین خود در خلیج فارس متصل می شود.

برای مشاوره رایگان سرمایه گذاری ، مهاجرت یا سفر به این کشور کافیست فرم زیر را تکمیل کنید:
  • هر آنچه فکر میکنید بهتر است در مورد خودتان و هدفی که برای این موضوع دارید به ما بفرمایید
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

1 thoughts on “خور دبی و بازدید از محله خور در دبی از مکان‌های تاریخی امارات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *