رستوران کوشر نخستین رستوران اسراییلی در دبی پس از بهبود روابط

رستوران کوشر نخستین رستوران اسراییلی در دبی پس از بهبود روابط روابط امارات و اسراییل در دوبی افتتاح شد و شاهد افزایش گردشگران یهودی بود و به همین دلیل برخی رستوران‌ها به تکاپو افتاده‌اند تا غذاهای منطبق با آداب شرعی و شیوه‌ی پخت و پز کلیمیان تدارک ببیند امروز سری می‌زنیم به رستوران کوشر یکی از این رستوران‌ها که  اخیرا در برج خلیفه دوبی باز شده است:

 

فابین فایوله ، سرآشپز رستوران هتل آرمانیِ برج خلفیه در دبی نوعی غذای ایتالیایی به نام آرانچینی را تماما به شیوهٔ کوشر تهیه می‌کند.

امروز در رستوران کوشر چه داریم ؟
امروز آرانچینی داریم که غذای همه‌ی ایتالیاست به خصوص سمت جنوب ایتالیا ماهیتابه را داغ  می‌کنیم کمی روغنزیتون میریزم.  وقتی هویج و کرفس و سیر آماده شد٫  گوشت چرخ کرده را اضافه می‌کنیم و کمی رب گوجه‌فرنگی به آن می‌زنیم و میگذاریم حدود پانزده  دقیقه‌ای بپزد و  آن را در یخچالی میگذاریم چون برای آرانچینی سس سرد لازم  است.

ممکن بگویید  قاعده‌ی خاص برای  تهیه این غذا چیست ؟
ما  یک اجاق هوشمند داریم که اپلیکیشن دارد. ما از او می‌خواهیم که اجاق را روشن کند و او هم از راه دور این کار را می‌کند٫  بعد فوندوی گوجه فرنگی را درست می‌کنیم نوعی خوراک مدیترانه‌ای است ٫ کلا سیر و پیاز وگوجه است ٫ بعد کمی نمک٫   فلفل و شکر و پودر زیره به آن اضافه میکنم ٫  حاصل کار نوعی  مارمالاد گوجه فرنگی می‌شود. حالا فوندوی گوجه فرنگی اماده است ٫ بعد برنج را درست  می‌کنیم و وقتی که برنج کاملا پخت  به آن کره‌ی گیاهی می‌زنیم.

حالا چرا گیاهی؟
در هر آشپزخانه یا گوشت  داریم یا لبنیات آهان پس قاعده‌ی دیگر طبخ این است که  آشپزخانه گوشت جدا باشد ٫ شبیه ریزوتویی است که خیلی پخته باشد ٫دقیقا پس اگر ریزوتو خیلی پخت به جایش آرانچینی کنیم ٫ وسطش را کف دست فشار  می‌دهیم تا بشود داخلشان سس ریخت٫  اول آرانچینی ها را در آرد می‌غلتانیم و در مایه‌ی تخم مرغ و در انتها در خورد نان کرد. در انتها کمی مایونز لیمویی رویش  می‌ریزیم و با چند برگ گشنیز آن  را تزیین می‌کنیم. این هم  از آرانچینی

یهودیان امارات هم حالا به جمع ما پیوسته اند. چون همه چیز این خوراک از نظر مذهبی تایید شده است. همه چیز از مواد اولیه تا روشن کردن اجاق وطرز پخت و  هر چه  به اینها مربوط است باید تحت نظارت باشد . رستوران کوشر معتبرترین گواهی سلامت را دارد. ما با مواد اولیه‌ی تایید شده‌ای که اینجا در امارات موجود است منو تهیه کردیم. اولین محموله‌ی گوشت را هم وارد کردیم تا اینکه بتوانیم همه‌ی مواد اولیه را بیاوریم.  این رستوران فقط متعلق به یهودیان نیست بلکه به کل جامعه‌ی امارات و به همه‌ی گردشگرانی تعلق دارد که مایلند طعم غذای کوشر را بچشند .  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *