تجارت قهوه در دوبی و رشد بازار قهوه‌‌های دست‌ساز دبی

قهوه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های جهان است. مردم جهان هر روز دو میلیارد لیوان قهوه می خورند. تجارت قهوه‌ بزرگ است و تهیه‌ قهوه های دست‌ساز در دبی بسیار باب شده است اما طعم قهوه ی ایده ال حاصل چیست؟

کشت قهوه درعربستان حدود پنج سال پیش آغاز شد و نوشیدن آن بخشی از فرهنگ عربی امارات نیز هست که گذشته را به تجارت چند میلیاردی در آینده پیوند می‌زند . امروز به شرکت قهوه خام دبی آمده ایم تا درباره تجارت قهوه بیشتربدانیم . این مرکز تفت و توزیع قهوه برند قهوه‌ای خودش را با نام باریستا نام دارد. مدیر این مجموعه راهنمای بازدید ما است.

در این ویدیو رشد بازار قهوه‌‌های دست‌ساز و تجارت قهوه در دوبی را مشاهده می کنید:

 

ممکن بگویید این قهوه ها از کجا می‌آید؟

از همه‌ی دنیا تجارت قهوه انجام می شود٫ عمدتا از آسیا و آفریقا در واقع از شمال و شرق افریقا و آمریکای مرکزی و جنوبی یعنی از کمربند گرمسیری زمین در کنار این‌ها خودمان به دنبال کشت قهوه در ارتفاع بالای هزار متر سطح دریا هم هستیم که قهوه‌ای با بهترین کیفیت را می‌دهد برای خرید قهوه به چه چیزهایی نگاه می‌کنید؟

برای تجارت قهوه اگر سراغ تولید کننده رفته باشیم اول به بچه‌ها و شرایط زندگیشون نگاه می‌کنیم این که سلامت و خوشحال باشن همیشه عامل تعیین‌کننده طعم عالی قهوه است.

درباره دانه‌های مختلفی که دارید بگویید:

دو دانه‌ی اصلی قهوه داریم نوعی که در قهوه های دست‌ساز موجود است معمولا عربیکاست ٫ و دیگری که در قوطی وپاکت می بینید، روبوستا است.

فرایند تفت دادن و برشته‌سازی چه تاثیری در عطر و طعم قهوه دارد؟

هر دانه قهوه مجموعه رایحه‌ای در خود دارد و دستگاه تفت عطر دانه ها را در می‌آورد و بنابراین اگر کیفیت دانه بالا باشد ٫ تفت دادن عطر و طعم قهوه را بهتر می‌کند درست مثل سرآشپز ممتازی که عطر و طعم مواد اولیه‌ی درجه یک را به بهترین شکل در میاورد ٫ ما با تفت دادن در دماهای مختلف بعضی عطر و طعم ها را زنده میکنیم و عطر و طعم هایی را که خوب نیستند می‌گیریم.

 

تجارت قهوه در دوبی و رشد بازار قهوه‌‌های دست‌ساز دبی

چه بوهای در انواع قهوه پیدامی‌شود؟

معمولا بوی شکلات اما عطر میوه‌ها هم هست گاهی بوی توت فرنگی ٫ تمشک یا دیگر میوه های تابستانی گاهی هم عطر زردآلو ٫ هلو و شلیل و یا حتی ادویه را در قهوه پیدا می‌کنیم یعنی هر بویی که در آشپزی دارید در قهوه هم پیدا می‌شود .

چطور این بو ها را برای تجارت قهوه تشخیص بدهیم ؟

خب من اینطور این کار را میکنم که کمی کثیف است اما بیشتر می‌چسبد. قهوه را برمیدارم و آنرا هورت می‌کشم و بعد تف می‌کنم٫ شرکت‌های تفت و توزیع قهوه نظیر شرکت قهوه خام در دبی قهوه‌ی دست‌ساز کافه‌های خاص دبی را تامین می‌کنند.

یکی از شرکت‌های معتبر تجارت قهوه شرکت موج سوم تولید قهوه‌ای ممتاز است به دیدار مدیرعامل این شرکت رفتیم. یکی از معروف ترین قهوه‌هایی که داریم قهوه جاماییکا ست ٫ این قهوه صدها سال است که تجارت می‌شود و بسیار معروف است به خصوص در ژاپن که هشتاد درصد این محصول را پیش خرید می‌کند. قهوه‌ای بعدی اتیوپیایی است که ریشه گیاه پانامایی ست که عموما به مزایده گذاشته می شود.

بهترین راه دم کردن قهوه‌های ممتاز چیست؟

خیلی سلیقه‌ شخصی ست ٫ خیلی‌ها قهوه‌ساز ساده را ترجیح می دهند ٫ چون محصول تمیز و یک دستی می‌دهد. اما من شخصا قهوه‌ساز سایفون را ترجیح می‌دهم. چون خیلی نمایشی است و محصول بسیار یک دستی هم می دهد ٫ حالا کمی اتیوپیایی را با قهوه ساز امتحان می کنیم ٫ عطرش را بو کنید خیلی میوه ایست ٫ دقیقا انگار خود عطر است ٫ تفاوت قهوه ممتاز و معمولی همین است.

برای مشاوره رایگان سرمایه گذاری ، مهاجرت یا سفر به این کشور کافیست فرم زیر را تکمیل کنید:
  • هر آنچه فکر میکنید بهتر است در مورد خودتان و هدفی که برای این موضوع دارید به ما بفرمایید
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *