غار پرومته گرجستان و سفر به مجموعه غارهای کوموستاوی

غار پرومته گرجستان و سفر به مجموعه غارهای کوموستاوی که در ۲۰کیلومتری شهر کوتایسی در غرب گرجستان قرار دارد. در یکی از این غارها رد پای دایناسور هم دیده می شود. اما زیباترین این غارها، غار پرومته نام دارد.

“در قلب هزارتوی غار پرومته در کنار قندیل های آویخته به سقف این غار و ده ها کیلومتر زیر زمین هستیم. تصور کنید که از عمر برخی از این سنگ ها ۶۰میلیون سال می گذرد.”

در ویدیوی زیر با غار پرومته گرجستان و سفر به مجموعه غارهای کوموستاوی آشنا می شوید:

 

بازدید کنندگان می توانند در مسیری به طول بیش از یک کیلومتر قدم بزنند. یکی از باریک ترین مسیرهای این دنیای زیرین، درسال ۱۹۸۴کشف شد. یکی از گردشگران غار پرومته گرجستان در سفر به مجموعه غارهای کوموستاوی می گوید:

“تا بناگوش در گل بودیم. وقتی وارد این جا شدیم، از دیدن این فضا حیرت کرده بودیم. شادی مان حد و مرز نداشت. منتظر بودیم که از غار بیرون برویم و بگوییم چه کشف کرده ایم.”

غار پرومته نام خود را از شخصیت افسانه ای پرومته، که گفته شده در نزدیکی همین کوه ها زنجیر شده، گرفته است. این بزرگ ترین غار در گرجستان است، اگرچه تنها یک دهم آن به روی گردشگران باز می باشد ولی برای بازدید از آن حدود یک ساعت پیاده روی نیاز است.

غار پرومته گرجستان و سفر به مجموعه غارهای کوموستاوی

این غار یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری گرجستان محسوب می شود و توسط یک محوطه 3 کیلومتری محصور شده است. این یک تجربه منحصر به فرد برای لمس تمام رنگ ها و شکوه عالم زیر زمین می باشد. گردشگران می توانند پیاده روی هدایت شده ای را در امتدادی به طول 1600 متر و سپس گردش با یک قایق از طریق رودخانه زیرزمینی را داشته باشند. بازدیدکنندگان معمولا با نگاهی خیره کننده به استالاکتیت ها، استالاگمیت ها، آبشارهای سنگی، رودخانه های زیرزمینی و استخرها می نگرند و شگفت زده می شوند.

2 thoughts on “غار پرومته گرجستان و سفر به مجموعه غارهای کوموستاوی

  1. مهرزاد محجوری :

    یک زمانی تا صحبت سفر و گردشگری میشد همه میگفتن دبی و امارات . ولی امروز که سفر به کشورهای دیگه هم راحت تره هم ارزان تر و هم مهاجرت بهتر.
    میخوام واسه همین باهاتون هماهنگ کنم که راهنماییم کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *