پارک ملی میترالا واقع در کوه گریان گرجستان

پارک ملی میترالا در چهل کیلومتری باتومی مرکز استان خودمختار آجارا در گرجستان قرار دارد. پارک ملی میترالا یکی از پر باران ترین مناطق گرجستان است. میزان رطوبت در این جا بالا و هوا تازه و با طراوت است. این منطقه بخاطر گونه های مختلف گیاهان و جانوران نادرش جزو مناطق حفاظت شده به حساب می آید.

پارک ملی میترالا در ارتفاع۱۵۰۰متری از سطح دریا واقع شده و میترالا بخاطر هوای ابری و بارش باران ریز به کوه گریان معروف است.

در ویدیوی زیر با پارک ملی میترالا واقع در کوه گریان گرجستان آشنا می شوید:

7% از گرجستان را مناطق حفاظت شده تشکیل داده و 75% مابقی را جنگل ها. امرزه مناطق مورد حفاظت در این کشور شامل قسمت های بزرگ و مختلفی از ذخایر طبیعت، منظره های حفاظت شده، آثار تاریخی و همینطور پارک های ملی می باشند.

پارک ملی میترالا حدود 15 کیلومتر با شهر باتومی فاصله دارد، این پارک در روستای چاکویستاوی (chaqvistavi) قرار دارد و جاده باریکی که منتهی به آن جا می­شود هم بسیار زیبا و دل­انگیز است و میان دریای سیاه و رشته کوه آدجارا، در بین رودخانه های چاکویستکالی و کوراجیستکالی قرار گرفته است.

این منطقه که ماهیتی کوهستانی دارد، هوای مرطوب دریا را در میان خود حبس کرده و باعث به وجود آمدن هوای فوق مرطوبی در منطقه آدجارا می­شود. در طول سال، حدود 4520 میلیمتر بارش در میترالا رخ می­دهد که باعث می­شود این ناحیه بهترین زمین های مرطوب را در سرتاسر کشور گرجستان دارا باشد.

پارک ملی میترالا واقع در کوه گریان گرجستان
به همین دلیل کوه Mtirala به عنوان یکی از مرطوب ترین مکان ها نه تنها در آدجارا بلکه در گرجستان در نظر گرفته می شود. نام مستعار کوه گریان فقط به دلیل بارندگی فراوان به این کوه داده شد.

این پارک نزدیک به دریای سیاه قرار داشته و حدود 15688 هکتار مساحت دارد. بهترین زمان برای گشت و گذار در پارک ملی مترالا گرجستان در آجارستان و ایمرتی، فصل بهار و تابستان و همینطور پاییز است. در کنار این پارک ساختمان اداری چاقوی، و در فاصله پانزده کیلمتر از آن روستای چاقویستاوی قرار دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *