دره اوکاتسه گرجستان و راه‌پیمایی در ارتفاعات کوه های اوکاتسه

اوکاتسه و راه‌پیمایی در دره اوکاتسه که در غرب گرجستان و در نزدیکی روستای گردی قرار دارد.

این منطقه در نزدیکی کوتای سی بخاطر ژرف دره ها، دریاچه های جنگلی و جاذبه های طبیعی اش مشهور است.

مسیر پیاده روی 800 متری بهترین راه برای دیدن ارتفاعات سرگیجه آور پرتگاه های کوهستانی اوکاتسه است. هرساله 150هزار گردشگر به این جا می آید.

راه پیمایی در ژرف دره ها بسیار هیجان انگیز است. دره اوکاتسه گرجستان تنها جایی در گرجستان است که می توانید این هیجان را تجربه کنید و اگر به ترشح آدرنالین معتاد هستید می توانید با طناب از مرتفع ترین آبشار گرجستان پایین بیایید.

در ویدیوی زیر با دره اوکاتسه گرجستان و جذابیت های راه‌پیمایی در ارتفاعات اوکاتسه آشنا می شوید:

تنگه اوکاتسه در روستای گوردی قرار دارد که در فاصله ۴۲ کیلومتری کوتائیسی واقع شده است. با حدود ۴ ساعت رانندگی از مرکز تفلیس، به این منطقه خواهید رسید.

در امتداد دره می‌توانید تعدادی آبشار را مشاهده کنید که ارتفاع بلندترین آن‌ها به ۷۰ متر می‌رسد. همچنین چندین دریاچه در میان این دره شکل گرفته‌اند که می‌توان در آن‌ها شنا کرد.
آبشار کینچخا نیز در این منطقه قرار دارد و در این آبشار ،آب از ارتفاع 70 متری به داخل دره سرازیر می شود.در فاصله ی 5 کیلومتری دره و 2 کیلومتری آبشار ، دریاچه ی زیبای لومینا قرار دارد. این دریاچه در قلب جنگل جای دارد که میتوانید در آن شنا کنید و به صدای زیبای طبیعت گوش بسپارید.

دره اوکاتسه گرجستان و راه‌پیمایی در ارتفاعات کوه های اوکاتسه

در تنگه اوکاتسه چندین رودخانه از جمله رودخانه کینچینی و تاشنیکسکالی نیز وجود دارد که به زیبایی‌های آن افزوده است . اگر می خواهید پیاده روی واقعی خود را به سمت حیات وحش بکشید، می توانید با پیاده روی به سمت دره های مارتویلی از طریق مسیر وحشی، از کمپی در نزدیکی آبشار زیبا و خروشان اونیر دیدن نمایید. که البته بدون راهنما توصیه نمی شود.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *