پل تفلیس و چشمه‌های آب گرم تفلیس قدیم

تفلیس شهری است که در آن ساختمان های مدرن و بناهای تاریخی در فاصله چند متری از یکدیگر قرار دارند. قدم زدن در تفلیس، شهری که قرن ها محل تلاقی اروپا و آسیا بوده است، مشاهده تضادها و کشفیاتی زیبا را به همراه دارد. پل تفلیس بخش مدرن و قدیمی شهر را به هم وصل می کند. بازدید از محله ی تاریخی مثل سفر در زمان است. چشمه‌های آب گرم تفلیس یکی از دیدنی های زیبای این بخش است.

در ویدیوی زیر با پل تفلیس و چشمه‌های آب گرم تفلیس قدیم آشنا می شوید:


چشمه‌های آب گرم تفلیس
 که آب این حمام‌ها را تامین می‌کنند دارای املاح فراوانی هستند که مهم‌ترین آنها گوگرد است. به همین دلیل زمانی که به حمام‌ها نزدیک می‌شوید؛ بوی گوگرد کاملاً به مشامتان خواهد رسید. ترکیب آب گرم و املاح، این حمام‌ها را به فضایی برای بازیابی سلامت تبدیل کرده است.

طبق افسانه ها واختانگ یکم یا واختانگ گرگ سر در قرن پنجم میلادی حین شکار محل پایتخت آینده گرجستان را کشف کرد. آوانوتوبانی محلی است که شاهین پادشاه در آن سقوط کرد و این واقعه منجر به کشف چشمه های آب گرم در این منطقه شد.

پل تفلیس و چشمه‌های آب گرم تفلیس قدیم

واختانگ یکم درست در این محل شاهینش را در یک چشمه آب داغ پیدا کرد. او دستش را در آب فرو برد و متوجه گرمای آب شد و گفت در این جا شهری می سازم و آن را تفلیس می نامم که به معنای شهر گرم است. البته بخش عمده ای از شهر قدیمی تفلیس در سال ۲۰۰۹بازسازی شد .

تفلیس در دامنه کوهی بنا شده که در دل آن، بیشتر از ۳۰ چشمه آبگرم می‌جوشد. آب این چشمه‌ها حاوی گوگرد یا سولفور است که باعث شده تا خاصیت آرامش‌بخش و درمانی (برای بیماری‌های پوستی، آرتروز و گرفتگی‌های عضلانی) داشته باشند. آب حمام‌های گوگردی از همین چشمه‌ها تامین می‌شود. حمام‌های گوگردی تفلیس گرجستان شباهت زیادی به حمام‌های سنتی ایرانی دارند.

برای مشاوره رایگان سرمایه گذاری ، مهاجرت یا سفر به این کشور کافیست فرم زیر را تکمیل کنید:
  • هر آنچه فکر میکنید بهتر است در مورد خودتان و هدفی که برای این موضوع دارید به ما بفرمایید
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *