نفتالان و استحمام در نفت خام و درمان در حوضچه های قیر طبیعی

نفتالان شهری در جمهوری آذربایجان که به حمام های نفت خام و خواص درمانی اش معروف است. نفت خام دارای مشتقات هیدروکربن است که خواص درمانی زیادی دارد.

این جا در نفتالان در قلب آذربایجان مردم می توانند از شکل خاصی از درمان بهره ببرند. درمان با استفاده از نوع خاص نفت معروف به نفتالان انجام می شود.

استحمام در نفت خام غلیظ بیماری های زیادی را درمان می کند. نفتالان در زبان ترکی آذربایجانی به معنای خریدار نفت است و نفتی که در حمام های این شهر استفاده می شود به نفتالان معروف شده.

در ویدیوی زیر با نفتالان و خواص درمانی استحمام در نفت خام آشنا می شوید:

نفتالان نوع خاصی از نفت است که به طور طبیعی از زمین استخراج می شود. بر خلاف نفت معمولی، نفتالان قابل احتراق نیست و کربوهیدرات موجود در آن باعث کاهش درد، تورم و رفع انقباض عضلات می شود و خواص شفابخشی هم برای بیماری های پوستی دارد. مشکل بتوان این نوع خاص نفت را در جای دیگر پیدا کرد. برای بهره بردن از این نوع درمان نفتالان بهترین جاست.

یکی از شگفتی های آذربایجان قیر طبیعی نفتالان است. این ماده در اقامتگاه های تفریحی در شهری که آن هم نفتالان نامیده می شود مورد استفاده قرار می گیرد. حمام کردن در این ماده نفتی باعث بهبود و سلامتی می شود.

این قیر طبیعی نوع نادری از نفت است که نمی سوزد. درمانگران محلی آن را برای درمان بیماری های مختلف پوستی، کمر درد، روماتیسم، آرتروز و حتی مشکلات عصبی تجویز می کنند. یک حمام گرم به مدت ۱۰ دقیقه کافیست که چند گرم از قیر طبیعی جذب پوست بیمار شود.

در ویدیوی زیر با خواص درمان در حوضچه های قیر طبیعی آشنا می شوید:

قیر طبیعی سرشار از صمغ یا رزین نفتی است که هیچ گونه پارافین یا آلکان های سبک مانند بنزین در آن وجود ندارد. این ماده مستقیم وارد خون می شود که می تواند سلول های کشنده را خنثی کند. در نتیجه آن ها به وسیله مولکول های نفتالان تحریک می شوند و این باعث بهبود گردش خون و تغذیه ارگان های بیمار می شود.»

برخی از بیماران می گویند که بیماری های مزمن آن ها از بین رفته است. آن ها حمام نفت خام را به شنا کردن در شکلات داغ تشبیه می کنند. اولین اقامتگاه تفریحی در این جا در سال ۱۹۲۹ افتتاح شد اما توانایی بهبود دهندگی غیر طبیعی خیلی قبل تر کشف شده بود.  در قرن ۱۳ میلادی مارکوپولو از نوعی روغن یا نفت محلی که بیماری های پوستی را بهبود می دهد، سخن گفته است.

نفتالان و استحمام در نفت خام و درمان در حوضچه های قیر طبیعی

برخی معتقدند که مردمی که کاروان ها را رهبری می کردند درمان طبیعی این قیر طبیعی را می شناختند. سرزمین آتش بیش از ۳۰۰ آتش فشان لجن دارد یعنی بیش تر از هر کشوری در جهان. آن ها همگی دارای شکل ها، نام ها و ویژگی های متفاوتی هستند. دشکیل یکی از خوش منظره ترین آن ها در قبوستان است که ۶۰ کیلومتر از باکو فاصله دارد.

عمق این گل فشان ها بین ۵ تا ۱۲ متر است. این گل یا لجن سرشار از عناصر مختلف درمانی و معدنی است. بیش از نیمی از عناصر جدول تناوبی را می توان در این گل فشان ها پیدا کرد به همین دلیل به طور وسیع تر پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

هر گل فشان ویژگی منحصر به فردی از عناصر گل و لای را دارد. عناصر ویژه ای از این گل و لای در ساخت کرم و ماسک ها صورت مورد استفاده قرار می گیرد. این گل و لای خاصیت سفید کنندگی، ضد التهاب و بازسازی کردن را دارند. این گل ها باعث تحریک پوست برای مبارزه با نشانه های پیری و همچنین حفاظت از پوست می شوند.

نفتالان و استحمام در نفت خام و درمان در حوضچه های قیر طبیعی

قدرت گل فشان ها الهام بخش این دونده ماراتن، آرتم علی اوف است. او در باکو زندگی می کنند اما در تمام طول سال برای تمرین به حمام لجن به قبوستان می آید. گازهایی که از ته این گل فشان ها به بدن فشار می آورند احساس معلق بودن در فضا را ایجاد می کنند. هنگامی که در حال فیلم گرفتن بودیم، درجه حرارت این لجن ها دو درجه بود.

این دهانه یکی از بزرگ ترین گل فشان ها در آذربایجان است. این یک غول خفته است که چهره اش با چین و چروک های خوش شکلی پوشیده شده است.

برای مشاوره رایگان سرمایه گذاری ، مهاجرت یا سفر به این کشور کافیست فرم زیر را تکمیل کنید:
  • هر آنچه فکر میکنید بهتر است در مورد خودتان و هدفی که برای این موضوع دارید به ما بفرمایید
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

1 thoughts on “نفتالان و استحمام در نفت خام و درمان در حوضچه های قیر طبیعی

  1. فرنود :

    چه تولید محتوای خوبی کردین و اتفاقا دنبال همچین چیزی می گشتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *