نمک درمانی در کوه دوزداغ و غار نمکی شهر نخجوان آذربایجان

نمک درمانی در غار نمکی کوه دوزداغ که این کوه نمک دوزداغ در ۱۴کیلومتری نخجوان قرار دارد.

نمک از زمان جاده ابریشم قدیم در قرن های گذشته از این جا استخراج می شد اما در قرن بیستم بیماران مبتلا به آسم و برونشیت برای نمک درمانی به این جا می آیند.
غارهای نمکی دوزداغ در دوازده کیلومتری شهر نخجوان آذربایجان ، کوه دوزداغ (کوه نمکی) قرار دارد که یکی از نمادهای اصلی نخجوان است. این یکی از قدیمی ترین ذخایر نمکی در جهان است و طبق گفته دانشمندان فرانسوی و آذربایجانی ، این معدن از 4500 سال پیش شروع به بهره برداری کرد.

در ویدیوی زیر با نمک درمانی در کوه دوزداغ و غار نمکی شهر نخجوان آذربایجان آشنا می شوید:

 

بوی نمک در ورودی این تونل ها احساس می شود. برای این که از اثرات درمانی نمک بهره مند شوید باید دست کم ۵ساعت در این جا بمانید.

دوره درمان معمولا دو هفته طول می کشد. پزشکان محلی می گویند اغلب کسانی که به این جا می آیند، معالجه می شوند‌.
این جا هم به درمان برونشیت کمک می کند و هم اثرات فوق العاده ای بر پوست دارد.آرامش و سکوتی که در غارهای دوز داغ بر قرار است ازهر آوازی دل نشین تر است.

 

نمک درمانی در کوه دوزداغ و غار نمکی شهر نخجوان آذربایجان

غار نمکی دوزداغ یکی از جاذبه های دیدنی شهر نخجوان غار نمک دوزداغ می باشد . در دل کوه دوزداغ شهر نخجوان که ارتفاع آن ۱۱۷۳ میباشد، غار نمکی وجود دارد که در سال ۱۹۷۹ این غار نمک را به یک مرکز درمانی تبدیل کرده‌اند. این غار در فاصله ۱۴ کیلومتری شهر نخجوان و در فاصله دو کیلومتری هتل پنج ستاره دوزداغ قرار دارد.

برای راحتی حال گردشگران نمک درمانی در غار نمک امکاناتی مانند بوفه، میز و صندلی راحتی فراهم شده است تا  گردشگران و بازدیدکنندگان در هنگام بازدید از این غار مکانی را برای استراحت داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *