شاهداغ و مناظر خیره‌‌کننده قله شاهداغ در کوه‌های قفقاز

شاهداغ ارتفاعات قله شاهداغ یا شاه کوه یکی از زیباترین قله های محدوده ی قفقاز بزرگ و از جاذبه های گردشگری جمهوری آذربایجان است. اقامتگاه های تفریحی در شاه داغ و صخره های شگفت انگیز این منطقه محلی مناسب برای آشنایی با زندگی سنتی روستاییان است. ارتفاع قله شاه داغ در محدوده ی قفقاز بزرگ در گذرگاه اروپا و آسیا به بیش از ۴۲۰۰متر می رسد.

در ویدیوی زیر با کوه شاه داغ و مناظر خیره‌‌کننده قله شاهداغ در کوه‌های قفقاز آشنا می شوید:

 

کوه شاهداغ قله ای از محدوده قفقاز بزرگ واقع در شمال غرب باکو می باشد، شاهداغ با ارتفاع ۴۲۴۳ متر (تقریبا ۱۳,۹۲۱ فوت) بلندترین قله ای می باشد که بطور کامل در داخل مرزهای آذربایجان واقع شده است. درجه حرارت هوا در فصل زمستان در شاهداغی به طور متوسط ۲۰- درجه سانتیگراد است.
سکونت گاههای غاری کشف شده پایه کوه نشان دهنده بیش از۹۰۰۰ سال پیش از تاریخ این کوه بسیار زیبا می باشد. چندین آبشار زیبا نیز در مسیر صعود وجود دارد که زیبایی این کوه را چند برابر کرده است.
اقامتگاههای تفریحی شاهداغ و صخره‌های شگفت‌انگیز این منطقه، محلی مناسب برای آشنایی با زندگی سنتی روستاییان است.

دوچرخه سواری در مسیرهای کوهستانی و چتربال سواری بر فراز قله از ورزش هایی است که گردشگران می توانند در این تفریحگاه چهارفصل، انجام بدهند. تفریحگاه شاه داغ در فاصله ۲۰۰کیلومتری باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان قرار دارد.

شاهداغ و مناظر خیره‌‌کننده قله شاهداغ در کوه‌های قفقاز
پوشش گیاهی عمده آن شامل درختان راش، راش شرقی، ممرز قفقازی، زبان گنجشک، درخت ازگیل، توت سیاه و انواع رزهای وحشی و بسیاری از گیاهان دیگر وجود دارد.

گردشگران در این جا از مناظر خیره کننده کوه های قفقاز لذت می برند. این جا در طول سال امکانات تفریحی مختلفی ارائه می شود‌. گردشگران می توانند فعالیت های ورزشی متنوعی انجام دهند.

این مجموعه شامل امکانات بسیاری از جمله پیست اسکی، تیوب‌سواری، تله کابین، تله اسکی، زیپ لاین، اسکوتر، کوادز یا همان موتورهای چهار چرخی، پارک هیجان بزرگسالان و کودکان و بسیاری از امکانات دیگر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *