سنگال ؛ فضای دوستانه کسب و کار برای سرمایه‌گذاری خارجی

سنگال فضای کسب و کار در داکار پایتخت سنگال را به طور فزاینده‌ای دوستانه‌تر می‌ کند و از چند سال پیش این کشور اصلاحات متعددی را برای بهبود فضای کار برای بازرگانان و جذب بیشتر سرمایه‌گذاری انجام داده.

سنگال از نظر شاخص آسانی انجام کسب و کار جزو پنج کشور برتر در آفریقای سیاه است و از نظر شاخص سرمایه‌گذاری در کل قاره نیز یکی از ده مقصد برتر سرمایه گزاران به  شمار می رود.
سنگال  متوجه شده که باید روی سرمایه‌گذاری در کشورهای آفریقای سیاه و برای حضور در بازار این کشورها برنامه‌ریزی کند.

در ویدیوی زیر با سنگال و اینکه فضای کسب و کار برای سرمایه‌گذاری خارجی ایجاد می کند آشنا می شوید:

این کارخانه روزانه 900 تن آب ٫ شیر و آب‌میوه تولید می‌کند طی دو سال گذشته نزدیک به یازده میلیون یورو برای خرید تجهیزات و ماشین‌آلات منطبق با استانداردهای جهانی در این کارخانه سرمایه‌گذاری شده.
از نظر مدیر این کارخانه فضای مناسب برای کسب و کار در سنگال راز موفقیت در بازاراست . فضای مناسب کار باعث شده قدرت خرید ما به شکل چشمگیری تغییر کند از طرف دیگر با تغییرات جمعیتی هم روبرو هستیم و باید محصولاتی ارایه کنیم که از نظر بهره ‌وری جالب‌تر باشد .

این کارخانه یکی از موفق‌ترین نمونه‌ها طی پانزده سال گذشته در سنگال است و قصد دارد برای نفوذ بیشتر در بازار همسایگانش در آفریقای سیاه سرمایه‌گذاری کند.

آژانس ملی ارتقای سرمایه‌گذاری در سنگال میگوید که این کشور برای تجارت و سرمایه‌گذاری محیط مناسبی فراهم کرده.  امروز شما می‌توانید تمام اقدامات و مراحل مربوط به ایجاد یک کسب و کار٫ پرداخت مالیات و اخذ مجوز ساخت و ساز را  صورت آنلاین و امن  انجام دهید .  کاهش هزینه‌های مربوط به انرژی ٫ایجاد مناطق ویژه تجاری و در نظر گرفتن مشوق‌های مالیاتی و از دیگر اقدامات سنگال برای بهبود فضای سرمایه‌گذاری در کشور است.

سنگال ؛ فضای دوستانه کسب و کار برای سرمایه‌گذاری خارجی

ما سرمایه‌گذاران را راهنمایی‌ و  همراهی می‌کنیم تا امنیت سرمایه‌گذاریشان را تضمین کنیم. یکی دیگر از امتیازهایی  که سنگال برای تجار خارجی در نظر گرفته بررسی شکایات آنها در دادگاه تجاری و بر مبنای قضاوت کنسولی است ٫ تمام تصمیمات در این دادگاه طی کمتر از سه ماه گرفته می‌شود.
قضات کنسولی حوزه های  مختلف تجاری در داخل کشور را می‌شناسند به عنوان مثال هفته‌ی گذشته در یک پرونده به مصالحه رسیدیم چون یکی از متخصصان  داخلی از وضعیت حوزه‌ی ساخت و ساز مطلع بود و ما توانستیم طی یک روز به پرونده رسیدگی کنیم. ایجاد سیستم به اشتراک‌گذاری داده‌ها برای سرمایه‌گذاران خارجی است.

تغییر امار و ارقام  مربوط به تامین مالی تجار خارجی نشان می‌دهد که اعتماد به بانک‌های سنگال بیشتر شده و این امر نشانگر افزایش میزان سرمایه‌گذاری هاییست که رشد اقتصادی را در بر دارد. علاوه بر جذب تجار خارجی سرمایه‌گذاران سنگالی در خارج  هم به کشورشان بازمی‌گردد.
میانگ یکی از این افراد است او بعد از بیست سال کار در حوزه‌ی هتل‌داری لوکس در آمریکا به سنگال بازگشته و برای تاسیس اولین هتل لوکس در پایتخت دو میلیون یورو سرمایه‌گذاری کرده همچنین از خدمات آژانس ملی ارتقای سرمایه‌گذاری و بسته‌های مشوق مالیاتی بهره برده است .

اگر به آژانس ملی ارتقای سرمایه‌گذاری مراجعه کنید ظرف دو روز می‌توانید شرکتتان را تاسیس کند بعدازآن یک  کد سرمایه‌گذاری در اختیارتان قرار می‌گیرد که با آن به مدت سه سال از پرداخت مالیات  معاف  می‌شوید.  این کارآفرین همچنین قصد دارد دومین هتل لوکس را هم در سنگال بسازد و با استفاده از سنگال به گسترش سایر کشورهای آفریقایی کمک کند. آرزویم این است که کسب و کارم را در سراسر آفریقا گسترش بدهم و به زنان نشان دهم که آنها هم می‌توانند.

با توجه به نقاط قوت٫ ثبات سیاسی و اقتصادی و موقعیت استراتژیک در منطقه ٫ سنگال اهداف زیادی را برای تقویت رقابت پذیری اقتصادش ,و ایجاد فضای دوستانه کسب و کار برای سرمایه‌گذاری خارجی در نظر دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *