تانزانیا و جاذبه های گردشگری و فرصتهای سرمایه گذاری در آن

تانزانیا کشوری در شرق قاره آفریقا است که مانند اغلب کشورهای آفریقایی اقتصاد آن بر پایه کشاورزی و صادرات آن استوار است.

این کشور از شمال با اوگاندا و کنیا، از غرب با جمهوری دموکراتیک کنگو، بروندی و رواندا و از جنوب با زامبیا، مالاوی و موزامبیک همسایه است. در شرق این کشور اقیانوس هند قرار گرفته است.

این کشور در فاصله سال‌های 1880 تا 1919 مستعمره و بخشی از آلمان بود. پس از آن مستعمره انگلیس شد که این وضع تا سال 1964 ادامه یافت. تا سال 1996 دارالسلام پایتخت این کشور بود اما در این سال پایتخت سیاسی کشور به دودوما منتقل شد. بااین حال دارالسلام همچنان بزرگترین شهر تانزانیا و پایتخت تجاری آن است.

طبیعت این کشور هر سال تعداد زیادی از طبیعت دوستان را به خود می‌کشاند. بیشتر خاک آن از یک فلات باپوشش گیاهی بوته زار و علفزار تشکیل شده که در شمال به ناحیه آتشفشانی کلیمانجارو، در شرق به دریاچه تانگانیکا، و در جنوب به زمین‌های مرتفع، محدود می‌شود.

هرچند تانزانیا در نزدیکی خط استوا قرار دارد اما ارتفاع زیاد آن سبب شده هوای معتدلی داشته باشد. جزیره زنگبار در اقیانوس هند یکی از بخش‌های این کشور است.

جهت آشنایی بیشتر با جاذبه ها و فرصتهای سرمایه گذاری تانزانیا ویدیوی زیر را مشاهده کنید:

اقتصاد در تانزانیا :

تولید ناخالص داخلی در این کشور 49/43 میلیارد دلار است. 19 میلیون و 690 هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند که 80 درصد از آنها در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند.
36 درصد از مردم این کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند و در سال 2007 میلادی نرخ تورم آن 7 درصد بود.

تانزانیا و جاذبه های گردشگری و فرصتهای سرمایه گذاری در آن

محصولات صادراتی آن شامل طلا، قهوه، بادام زمینی، کالاهای مصرفی و پنبه است که به کشورهای چین (8/8 درصد)، هند (8/8درصد)، هلند (2/6 درصد)، ژاپن (3/5 درصد)، امارات متحده عربی (2/4 درصد) و آلمان (2/4درصد) صادر می‌شود.

محصولات وارداتی این کشور شامل کالاهای مصرفی، ماشین‌آلات و تجهیزات، مواد اولیه صنعتی و نفت خام است که از کشورهای آفریقای جنوبی (8/9 درصد)، چین (4/9 درصد)، کنیا (8/7 درصد)، هند (7/6 درصد)، امارات متحده عربی (9/5 درصد) و زامبیا (7/5 درصد) وارد می‌شود.

نظرات خود را درمورد این ویدیو در بخش دیدگاه های پایین همین صفحه ارائه نمایید:

برای مشاوره رایگان سرمایه گذاری ، مهاجرت یا سفر به این کشور کافیست فرم زیر را تکمیل کنید:
  • هر آنچه فکر میکنید بهتر است در مورد خودتان و هدفی که برای این موضوع دارید به ما بفرمایید
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *