لوستر و شرایط صادرات لوستر برای تولید کنندگان ایرانی

لوستر در ایران توسط بیش از چهارصدتا کارخونه در حال تولیده. میدونستید واقعا؟
ما چهارصدتا کارخونه تولیدی در ایران داریم که کار تولید لوستر، آباژور و چراغ های تزئینی اند. چهارصدتا . تعدادش خیلی زیاده. برای ما واقعا بعضی موقع ها تصور اینکه لوستر در ایران داره تولید میشه محاله . فکر میکنیم همه چیز داره وارد میشه اما ما چهارصدتا کارخونه داریم که بیش از چهل هزار نفر دارن در این شغل کار میکنند.

چقدر صادرات لوستر داریم؟ 1.6 میلیون دلار. 1.6 میلیون دلار .

مصرف جهانی لوستر چقدره؟ بیش تر از 15 میلیارد دلار. بیش تر از 15 میلیارد دلار.

در این  حجم مصرفی که جهان داره و این بازاری که دنیا داره ما 1.6 میلیون دلار داریم صادرات میکنیم.

کشور های همسایه ما چقدر مصرف میکنند؟ نزدیک به 1میلیارد دلار.

همین چندتا کشور همسایه خودمون . فقط خود عراق داره 50 میلیون دلار واردات میکنه و ما در این بازار هیچی سهم نداریم .

چرا نداریم؟ چرا باید کارخونه های ما تعدیل نیرو کنند؟ چرا باید تولید کننده های ما بازارشون به سمت افول بره؟ چرا کارخونه های ما نمیتونن هزینه کنند برای اینکه محصول بهتری تولید کنند؟ چرا؟

خیلی مشخصه . به خاطر اینکه فروش خوبی ندارند. یه مجموعه ای که فروش نداره نمیتونه R&D هزینه کنه . یه مجموعه ای که فروش نداره نمیتونه کارگراش رو بیشتر کنه . نمیتونه خط تولید و دستگاه هاشو بهتر کنه.

حالا چرا فروش نداریم؟ چون هیچ جا عرضه نکردیم. مردم خود ما هم براشون غیرقابل باوره که ما در ایران چهارصد عدد کارخونه داریم که دارن در زمینه تولید صنایع روشنایی ،چراغ ،لوستر و امثال اینجور چیزهای مشابه کار میکنند. چیز منطقی ایه . کار نکردیم . بازارمون رو نیومدیم عرضه کنیم.

لوستر (Chandelier) در گمرک جهانی با کد تعرفه (HS Code) به شماره ۹۴۰۵۱۰ شناخته می شود و محصولیه که دارای تنوع بسیاریه و میتونه با متریال مختلف تولید بشه. چوب، فلز، شیشه و شکل های مختلف تولید بشه .پلاستیک و امثال این ها .همه متقاضیان خاص خودشون رو دارند. واکثر این متریال هم داخل ایران هست. از سیم و کابل و چراغ و روشناییش گرفته تا شیشه و ورق و چوبش و هر چیز دیگه ای که میخواد مصرف بشه.

ما چرا کار نکردیم؟چرا رو این حوزه تمرکز نکردیم؟ چرا نیومدیم فرصت های بهتری برای خودمون فراهم کنیم؟ چرا نیومدیم مشتری های بهتری برای خودمون پیدا کنیم؟

چون مسیر تبلیغات و فروش درستی نداریم. اکثر مسیر هایی که برای صادرات یک محصول مطرحه ،مسیر ها بسیارپر هزینه است. و ما از این مسیر های بسیار پرهزینه خروجی میخوایم بگیریم.

ما مسیر های کم هزینه ،مسیر هایی با راندمان بالا، و مسیر هایی با خروجی هایی بسیار بسیار بهتر رو داریم. که ثابت کردیم، میتونه یه تولیدکننده ،یه کسی که علاقه منده در تجارت لوستر یا در این حوزه ی صنایع روشنایی وارد بشه میتونه با کمترین هزینه و راندمان وارد کار بشه .بهترین خروجی ها و راندمان ها رو از کارش بگیره و در ضمن نخواد ریسک زیادی هم بکنه .

اگر دوست دارین و خوشتان میاد از این حوزه صادرات لوستر که به عنوان یک حوزه ای هست که آینده خیلی خوبی داره ، چشم انداز بسیار خوبی داره و تنوعش بسیار زیاده و در ضمن به چهل هزار نفر آدم هم کمک میکنید که شغلشون پایدار باشه وارد بشوید، با ما ارتباط بگیرید.

برای بررسی کالای صادراتی و تولیدی تون با مشاوران ما در ارتباط باشید:

برای مشاوره رایگان سرمایه گذاری ، مهاجرت یا سفر به این کشور کافیست فرم زیر را تکمیل کنید:
  • هر آنچه فکر میکنید بهتر است در مورد خودتان و هدفی که برای این موضوع دارید به ما بفرمایید
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *