سرمایه گذاری در تانزانیا ، سرزمین فرصت ها

سرمایه گذاری در تانزانیا ، جمهوری متحد تانزانیا سرزمین کلیمانجارو، سرنگتی و زنگبار از نظر استراتژیک به عنوان دروازه ای به شرق آفریقا و منطقه‌ی دریاچه های بزرگ آفریقا واقع شده است. سرمایه گذاری در تانزانیا به عنوان یک ستاره‌ی اقتصادی و فرصت در حال ظهور.

تانزانیا کشوری با درآمد متوسط ​​است که در دهه‌ی گذشته به طور متوسط ​​7 درصد رشد اقتصادی داشته است. حدود 60 میلیون نفر جمعیت دارد که اکثریت آنها جوان و از نظر اقتصادی فعال‌اند و بخشی از طبقه متوسط ​​رو به رشد سریع هستند.
تانزانیا از طریق اقیانوس هند به شش کشور محصور در خشکی متصل می شود. همچنین قابلیت دسترسی به بازار قابل توجهی در حدود 177 میلیون نفر در جامعه شرق آفریقا و 350 میلیون نفر در منطقه سادک را دارا می‌باشد.

دولت تانزانیا متعهد به حفظ و تقویت روابط سرمایه گذاری در تانزانیا با جوامع بین المللی است . ما همچنان به حفظ حکمرانی خوب سیاسی و ثبات اقتصادی که از ارزش‌های ملی ما است ادامه می‌دهیم.
دولت متعهد به انجام تعدادی اصلاحات قانونی و نظارتی است تا کشور تانزانیا را شکوفا کرده و آن را به مقصد بالقوه سرمایه‌گذاری تبدیل کند. اصلاحات شامل مالیات بر سرمایه‌گذاری طرح‌های فناوری اطلاعات است.
دولت بر بهبود زیرساخت‌های هماهنگ متمرکز شده است که فقط محدود به تامین انرژی پاک‌تر راه آهن، جاده ها، بنادر و شبکه فیبر نوری نیست.
همه اینها به بهبود سرمایه گذاری زیست محیطی اضافه می‌شود. آن هم زمانی که تانزانیا درها را به روی سرمایه گذاران جهان باز کند.
دولت تانزانیا معتقد است با سیستم‌های حمل و نقل کارآمد، برق کافی و مقرون به صرفه همراه با طرح نظارتی دوستانه، سرمایه گذاری در تانزانیا بهترین فرصت را برای شکوفایی سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

در ویدیوی زیر با فرصت های سرمایه گذاری در تانزانیا آشنا می شوید:

مرکز سرمایه‌گذاری تانزانیا میزبان بیش از 10 نهاد تسهیل کننده‌ی سرمایه گذاری دولتی است که شاملِ یک مرکز متمرکز می‌شود که می‌تواند تاییدیه‌ها ، مجوزها و گواهی‌ها را همگی در یک مکان صادر کرده که باعثِ تسهیل روند و صرفه جویی در زمان و سایر منابع مربوط به راه‌اندازی یک کسب و کار در تانزانیا می‌شود.
برای سرمایه گذاری در تانزانیا تعدادی مشوق مالی وغیرمالی ارائه می‌دهیم و مشوق های مالی‌ داریم که شامل معافیت 100 درصدی برای تعرفه واردات کالاهای سرمایه‌ای میشود و از طرفی معافیت 75 درصدی داریم که روی عوارض گمرکی کالاهای سرمایه‌ای اعمال می شود. بنابراین از سرمایه‌گذاران میتوانند به تانزانیا سفر کنند و فرصت‌هایی که تانزانیا ارائه میدهد را کشف کنند.

سرمایه گذاری در کشاورزی تانزانیا :

کشاورزی ستون اصلی اقتصاد تانزانیا است و بیش از 44 میلیون هکتار زمین زراعی در تانزانیا وجود دارد که تنها 33 درصد از آن زیر کشت است . بعضی از مناطق بالقوه برای سرمایه‌گذاری شامل مزارع نیشکر ، پنبه ، قهوه ،چای، بادام هندی و انگور، مزارع باغبانی کشت سیزال، کشت گندم ، حبوبات و مزارع کاساوا می‌شود. حتی می‌توان در فرآوری این محصولات زراعی جهت صادرات سرمایه‌گذاری کرد .

تانزانیا دومین تولیدکننده بزرگ دام در آفریقا است. اما تنها یک درصد از دام آن به ارزش افزوده تبدیل می‌شود. در حدود 70 درصد از محصولات دامی درجه یک، وارد می‌شوند.
شرکت‌های بسیار کمی در تانزانیا به این صورت هستند، که این شرکت‌ها محصولات با ارزش افزوده برای صنعت تولید می‌کنند. پس پتانسیل عظیمی در تانزانیا وجود دارد.
بخش تولید با مناطق مورد بهره‌برداریِ اندک در مراحل ابتدایی خود قرار دارد که به موجب آن کالاهای کشاورزی فرآوری نشده بر بخش عمده‌ی صادرات غالب شده است.
چشم انداز 2025 تانزانیا یک اقتصاد صنعتی را پیش‌بینی می‌کند که از بخش تولید، قدرت گرفته و باعث گشایش کشور به روی سرمایه گذاری بالقوه به ویژه در نساجی و پوشاک شکر ،چرم، روغن‌های خوراکی ، صنایع سنگین، دارو ، تولید کاشی ، تولید کابل و پلاستیک می‌شود.

سرمایه گذاری در تانزانیا ، سرزمین فرصت ها

سرمایه گذاری در معادن و آبزیان تانزانیا :

یک نوار ساحلی به طول 1424 کیلومتر که شامل سه دریاچه‌ی بزرگ می‌شود. فرصت بالقوه‌ای برای ماهیگیری فراهم می‌آورد. فرصت‌هایی مانند ماهیگیری در دریای عمیق پرورش ماهی، فرآوری ماهی و تهیه‌ی ابزار ماهیگیری. که این‌ها فقط چند مثال از بین هزاران فرصت بود . ثروت تانزانیا فراتر از سطح زمین است. تانزانیا که یک سنگ قیمتی است که در هیچ کجای دنیا یافت نمی‌شود، نشان دهنده‌ی ثروت معدنی این کشور است.

مواد معدنی تانزانیا نیز عبارتند از طلا، زغال سنگ، الماس، مس ، نیکل، کبالت ، قلع، سرب، نقره، اورانیوم ، فلزاتِ خاکیِ کمیاب ، یاقوت و یاقوت کبود و … فرصت های سرمایه‌گذاری در زمینه‌های اکتشاف، استخراج و فرآوری وجود دارد.

سرمایه گذاری در تانزانیا به همین جا ختم نمی شود. ذخایر هلیوم کشور در غرب کشور به اندازه‌ی کافی بزرگ است که پاسخگوی تقاضای جهان برای گاز در 20 سال آینده باشد.

سرمایه گذاری در جنگلداری و جنگل‌ها :

در میان 48.1 میلیون هکتار جنگل و زمین‌های جنگلی تانزانیا، یک سرمایه‌گذاری طلایی نهفته است. هرکس می‌تواند در مزارع صنعتی سرمایه گذاری کرده و برداشتِ تجاری آن در 20 میلیون هکتار قابل انجام است که معادل 35 درصد ازحجم کل جنگل های کشور است.
اکتشافات ذخایر قابل توجه گاز طبیعی در سال های اخیر فرصتی برای سرمایه‌گذاری فراهم کرد LNG در استخراج که درآینده به لیست طولانی فرصت های سرمایه گذاری در تانزانیا اضافه خواهد شد.

سرمایه گذاری در صنعت توریسم :

تانزانیا بهشت ​​توریستی است. اقامتگاه‌های جدید ، امکانات سرگرمی ، کمپینگ، کلبه‌ها و مهمانپذیرهایی با استاندارد بین المللی و امنیت سفر بالا ، همه‌ی این‌ها فرصت‌های بکر برای گردشگران هستند.

سرمایه گذاری در صنعت حمل و نقل :
اتصال، کلیدی برای اهداف بلندپروازانه‌ی رشد در تانزانیا است. این کشور سرمایه گذاری زیادی در توسعه‌ زیرساخت‌های خود انجام داده است که شامل شبکه‌های جاده‌ای ، راه آهن، مسافرتِ هوایی و بنادر و … می‌شود که در نتیجه تمام مناطق تانزانیا و همچنین شش کشور محصور در خشکی را به هم متصل می‌کند و در جهتِ حصول اطمینان ،از فضای سرمایه گذاریِ مساعد دولت بر روی نیروگاه برق-آبی جولیوس نیری سرمایه گذاری کرده است و انتظار می‌رود این نیروگاه 2115 مگاوات برق تولید کرده تا برق مطمئن و مقرون به صرفه برای کل کشور تامین شود. درحالی‌که در تانزانیا سرمایه گذاران می‌توانند از زندگی مرفه در شهرهای شلوغ لذت ببرند.
درحومه شهر هرکس می‌تواند به امکانات رفاهی درسطح جهانی دسترسی داشته باشد، مانند مدارس، بیمارستان‌های پیشرفته‌ای که از ابتدا کشور را به یک مقصد برتر گردشگری پزشکی تبدیل کرد و همچنین موسسات مالی.

برای رسیدن به وضعیت درآمد متوسط دولت تانزانیا در تلاش جهتِ سازماندهی هرچه بهتر کشور برای سرمایه گذاری در تانزانیا است تا آن را به یک مقصد امن سرمایه گذاری مطلوب و یک کشور صنعتی تبدیل کند که در آن کیفیت بالای زندگی برای تمام شهروندان فراهم است.

به دلیل فرصت‌های بسیار جذاب و شرایط مساعد، برندهای بین‌المللی بزرگ قبلاً در تانزانیا سرمایه‌گذاری کرده‌اند که این بخشی از استراتژی آن‌ها برای گسترش در بازارهای بیشتر و دیگر فرصت‌ها می‌باشد.

برای مشاوره رایگان سرمایه گذاری ، مهاجرت یا سفر به این کشور کافیست فرم زیر را تکمیل کنید:
  • هر آنچه فکر میکنید بهتر است در مورد خودتان و هدفی که برای این موضوع دارید به ما بفرمایید
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *