سرمایه و تاثیر آن در کسب و کار و سرمایه مورد نیاز صادرات

سرمایه مورد نیاز صادرات و تاثیر آن در کسب و کار و  تجارت چیست؟

در این بحث می خواهم در مورد سرمایه و تاثیر آن در کسب و کار صحبت کنم ، خیلی از شما با مدل های مختلفی از کسب و کار آشنا هستید و بعضا می خواهید کاری را شروع کنید سوالتان این است که چقدر سرمایه نیاز است .

در بازار چیزی به اسم بیزینس پلن هم می نویسند و حالا بماند یک پولی بابت نوشتنش می گیرند، بعد در این بیزینس پلن مشخص می شود که اگر میخواهید فلان کار را انجام دهید این مقدار سرمایه نیاز دارید و هر موقع ما با کسی صحبت می کنیم، می گوییم چقدر میخواهی هزینه کنی ، می گوید منظورت این است که چقدر میخواهم سرمایه کنم .

یک مثال میزنم موضوع سرمایه مورد نیاز صادرات را متوجه شوید ، بعد برویم سر بحث اینکه چه راهکارهایی وجود دارد .

شما فرض کنید سرمایه دار هم هستید و امروز با ما میخواهید شروع کنید . میلیاردها تومان سرمایه دارید ، غیر از معدود افرادی که حالا پلن های خاصی می خواهند ما با انها بهتر می توانیم پیش برویم ، شرایط خاص خودشان را دارند . کاری ندارم ..

شما سرمایه دارید و به ما می گویید من سرمایه داریم، اینجا می گوییم سرمایه تان را کنار بگذارید، چرا باید بگذارم کنار؟

چون اگر سرمایه تان را در بازار صادرات و تجارت بدون در نظر گرفتن نکاتی که ما می گوییم وارد کنید، قطعا پولتان را از دست می دهید .

این برای شرکت های خیلی بزرگ اتفاق افتاده، من شرکت های ژاپنی دیدم که با وجود اینکه مدیر مالی اش یکی از مدیرمالی اسبق یکی از بانکهای بزرگ در واقع چین بود و بازنشسته شده بود و امده بود در شرکت انها کار میکرد، یک شرکت چند میلیارد دلاری، ضرر کرده بود بخاطر اینکه سرمایه را وارد بازی کرده بود و با اعتبار کار نمی کرد.

بگذارید مسئله سرمایه مورد نیاز صادرات را خیلی ترسناک نکنم ، یک مقدار موضوع را باز کنم. فرض کنید شما کارخانه دارید و این کالا و این محصولی را که امروز دارید، بیزینسش را انجام می دهید ، مالکش هستید .

سرمایه و تاثیر آن در کسب و کار و سرمایه مورد نیاز برای صادرات و تجارت

یک خارجی سراغ شما می اید و از شما قصد خرید دارد، سه حالت در مورد این مشتری وجود دارد:

۱- واقعا مشتری یک خریدار است و ‌پول هم دارد ، یعنی کسی که در مقابل شما قرار گرفته ادم خریدار است واقعا و پول هم دارد .

۲- خریدار هست اما پول ندارد ، یعنی چون پول ندارد میخواهد از شما اعتباری خرید کند.

۳- کلاهبردار است و کلاهبردار پول ندارد. اگر حالت کلاهبردار باشد و شما طبق دستورالعمل های ما سرمایه تان را کنار گذاشتید ، و درگیرش نشدید ، چه اتفاقی برای شما میفتد؟ هیچ کس نمی تواند کلاهتان را بردارد ، چون میگویید من سرمایه نگذاشتم ، وقتی پولی نیست ، چه چیزی را میخواهد ببرد ، به قول بنده خدایی کف دست مو نیست که بخواهد بکند ببرد .

پس اینجا افت کلاهبردار از شما دور می شود و میماند دو گروه دیگر . کسی که پول دارد و واقعا مشتری است و آن کسی که پول ندارد و واقعا میخواهد بخرد یعنی قصدش بیزینس است .

کسی که پول ندارد و شما به اون جنس را بدهید و بعد بخواهید پولتان را بگیرید ، یعنی این شخص میخواهد پول شما را بردارد و برود دو تا پشتک بزند و پولش را در بیاورد بعد به شما سود دهد ، تازه اگر کلاهتان را برنداره ، یعنی اگر وسوسه نشود و پولتان را خرج نکند.

به قول یک بنده خدایی که می گفت ببخشید اگر یک پول بی زبون را بدهم دست ادم زبون دار ببرد آن ور دنیا خرجش کند که بعد بخواهد پول من را بدهد چه کاری است؟ مگه خودم چلاقم؟!! خودم میبرم آن طرف و میفروشم .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صادرات محصولات مختلف ایران، از مشاوره رایگان کارشناسان استفاده کنید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات

اما اگر کارخانه دارید و کالا هم دارید، فرض می کنیم دارید ، مشتری آمده سراغ شما و قصد خرید دارد و پول هم دارد . حالا شما در دو حالت با این فرد پیش می روید یا اعتمادش را جلب می کنید و از او پول بگیرید حالا یک درصدی یا همه پول را ، یا اعتمادش را نمی توانید جلب کنید و به شما پول نمی دهد .

پس شما اینجا برای اینکه از گروه اول و گروه واقعی که پول دارن ، حتی اگر کارخانه دار و صاحب سرمایه باشید، جنس بگیرید، پول جنستان را بگیرید و بیزینستان را انجام دهید، لازمه اش این است که اعتمادش را جلب کنید .

خب مخاطب از شما یک سری رفتارها ببیند که انشالله در بحث اموزش رفتارهای اعتمادسازی صحبت می کنیم ، ارکان اعتماد سازیتان را درست رعایت کنید  حتی بعنوان بیزینس من، بعنوان یک تریدر باشید ، وقتی به شما اعتماد کند پولش را دست شما می دهد ، مگر من بسیاری از افرادی را ندیده ام که امروز واردکننده هستند ، کارخانه ندارند ولی به خاطر اعتباری که دارند طرف با انها کار می کند.

یا مثلا بسیاری از افرادی که امروز صادر کننده هستند، صادرکننده است ، تولیدکننده نیست ، مثلا الان صادر کننده های پسته خیلی هاشان تولیدکننده نیستند ، صادرکننده های فرش ، صاحب فرش نیستند، تولیدکننده فرش نیستند ‌… پس اگر شما دارید می گویید اقا یک نفر صادر کننده است و کار را پیش میبرد، آیا خود تولیدکننده است؟ نه. اعتبار و اعتمادی توانسته جلب کند که خریدارها آن طرف به او پول بدهند و این طرف در قبالش کالا را برایشان تامین کند و بفرستد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صادرات محصولات مختلف ایران، از مشاوره رایگان کارشناسان استفاده کنید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات

وقتی کسی این را یاد می گیرد بعنوان کسی که دارد در بیزینس کار می کند هیچ وقت توقف نمی خورد ، یعنی چی؟

یعنی من دارم این کار را انجام میدهم ، همیشه امکان این را دارد قراردادهای بزرگتر ببندم، چون دیگر محدود به سرمایه موجود خودم نیستم، محدود به سقف اعتبار خودم هستم و این اعتبار و اعتماد که در بازار به دست می اید هر روز با اخلاق و رفتار درست تر و رزومه بیشتر افزایش پیدا می کند.

پس در بیزینس سه گروه بودند ، گروه اول که پول داشتند و قصد خرید داشتند تنها مشکلشان برای اینکه پول را به شما بدهند ، ‌چون پول را بالاخره اول کار یا اخر کار باید به شما بدهند، این حد که اعتمادشان را جلب نکردید وگرنه شما چه میلیاردر باشید چه نباشید هر کسی که به شما مراجعه کند اعتمادش را جلب کنید با شما کار می کند.

حالا سوال، امروز شما من به شما میگویم در عمان مشتریانی هستند ، می توانید بروید و با انها صحبت کنید ، خریدار کالای شما هستند و چهار نفر ، پنج نفر، دو نفر ادم در عمان هستند ، بروید و صحبت کنید .

شما میگویید باشد من میخواهم بروم و صحبت کنم، میگویم بروید. میگویید چقدر سرمایه می خواهد ، من میگویم هیچی نمیخواهد ، من میگویم تو برو صحبت کن و من اینها را راضی میکنم، به تو یاد می دهم چگونه راضیشان کنی، از اینها پول بگیر و بیا اینجا جنس را بخر .

اما برای رسیدن به عمان و صحبت کردن با این ادمها ایا هزینه ای نباید بکنید؟باید یک پرواز بگیرید، ویزا بگیرید، عوارض خروج از کشور بدهید ، از ان طرف هتل و اقامت و خورد و خوراک و رفت وآمد و ترانسفر و امثال این هزینه ها را هم بدهید . یعنی چه ؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صادرات محصولات مختلف ایران، از مشاوره رایگان کارشناسان استفاده کنید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات

یعنی من دارم این همه هزینه میکنم که بروم با یک مشتری صحبت کنم که آیا بخرد یا نخرد . اینجا که من این را به شما می گویم اقا حتی یک نمایشگاهی هست مثلا بر فرض مثال گل فود دبی ، نمایشگاه گل فود دبی زده شده یا مثلا نمایشگاهی که الان در دبی هست ، میگو‌یم برویدم انجا و بازاریابی کنید ، پول بلیت ، رفت و امد، اقامت ، همه هزینه ها را می دهید انجا نمی گویید من چرا این هزینه ها را میدهم ، پنج‌هزار دلار هزینه می دهم ، من می گویم اقا برای برندسازی بدون اینکه بخواهید به کشورهای دیگر سفر کنید، لازمه که چنین مسیری را پیش بروید برایتان عجیب می شود .

می پرسد من مگر باید سرمایه بگذارم؟می گویم دوست عزیز ، برای رسیدن به یک هدفی باید جاده ای ایجاد شود . برای رسیدن به یک نتیجه ای باید در یک مسیری حرکت کنی، باید یک برندی، یک بازاری یک مشتری بدست بیاوری ،

شما هر روش دیگه ای برای پیدا کردن مشتری بخواهی استفاده کنی هزینه بردار است ، از دور که نمیتوان نتیجه گرفت . یک حرکتی باید کرد باید در مسیر دیده شدن از مشتری ها قرار گرفت . مشتری شما را ببینند ، بالاخره اینها برند سازی است دیگر ، اما اینجا برای مردم سخت می اید .

به دوستی گفتم بریم ۳ روز نمایشگاه فرش در یک کشوری میگوید باشد ، میگویم نزدیک به ۱۸هزار دلار، ۲۰هزار دلار ، هزینه دارد ، میگوید باشد اشکال ندارد … اما من اینجا به او میگویم اقا یک سال و سه ماه برایت تبلیغ میکنم ، چند صد نفر آدم را به زبان عربی ، انگلیسی، فارسی پیدا میکنم، مذاکره میکنیم، بازاریابی می کنیم ، میفروشیم، معامله می کنیم ، حمل و نقل و گمرک و ترخیص و انتقال ارز و همه را برایت انجام میدهم سودش را با هم تقسیم می کنیم ، میگوید که خب چرا اینقدر هزینه کنم؟!

یا شما که با ما صحبت میکنی نمیخواهی صادرکننده شوی یا میخواهی صادر کننده شوی ، اگر میخواهی صادرکننده شوی، این راه حل وجود نداشته باشد ، راه حل دیگر چیست؟

باید به سمت روش های سنتی بروی و چندین برابر هزینه ای که با آراد میخواهی انجام دهی برایت هزینه دارد ، اما آن راندمان هم معلوم نیست داشته باشد یا نداشته باشد . قطعا در مسیر آراد راندمان خیلی بالاتر است ، ده برابر روش های سنتی بالاتر است به نسبت هزینه ای که می کنید بسنجید، وقتی به نسبت خودتان ، وسعتان نگاه می کنید… یک وقتهایی به نسبت هدفی که دارید بدست می آورید، هدفی که برای آن تلاش می کنید باید می سنجید .

امیدوارم قسمتی از موضوع سرمایه در این بحث برایتان مطرح کرده باشم، انشالله در یک سری فایلهای دیگر در مورد بحث سرمایه مورد نیاز صادرات بیشتر صحبت می کنیم . تا بدانید تاثیر مستقیم رفتار تجاری در سرمایه گذاری در فروش ،در صادرات ، بسیار بسیار بالاتر از این است که من یک پولی را داشته باشم و گیر این پول باشم.

اگر شما همه بجای نگرانی سرمایه مورد نیاز صادرات ، پولتان را در بازار برندسازیتان هزینه کنید به مراتب سود بیشتری خواهید کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صادرات محصولات مختلف ایران، از مشاوره رایگان کارشناسان استفاده کنید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات

برای مشاوره رایگان سرمایه گذاری ، مهاجرت یا سفر به این کشور کافیست فرم زیر را تکمیل کنید:
  • هر آنچه فکر میکنید بهتر است در مورد خودتان و هدفی که برای این موضوع دارید به ما بفرمایید
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

3 thoughts on “سرمایه و تاثیر آن در کسب و کار و سرمایه مورد نیاز صادرات

  1. ابراهیمی :

    یک دوستی میگفت بدون پول هم میشه تجارت کرد. شاید بصورت اعتباری و مبلغ کم بشه شروع کرد ولی در ادامه سرمایه برای توسعه کار لازمه

  2. فرزان عابد :

    من حدود 4 تا 5 میلیارد سرمایه دارم و میخواهم با آن وارد صادرات بشوم و درآمد دلاری داشته باشم. آیا شما در این زمینه کمک میکنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *