صادرات خشکبار چطور است و کدام خشکبار مناسب صادرات از ایران است ؟

صادرات خشکبار است و پارامترهای مختلف آن از قبیل اینکه مهم ترین صادراتی ایران کدام خشکبار است . مقاصد صادراتی خشکبار ایران کدام کشورها هستند و بهترین زمان برای خرید خشکبار چه زمانی است؟ کدام خشکبار مناسب صادرات از ایران است ؟ و چه موقعی ما میتوانیم برای خرید خشکبار اقدام کنیم .

در صادرات خشکبار اول می پردازیم به اینکه خشکبار ایرانی کلا شامل چه محصولاتی می شود . محصولات متنوعی از قبیل پسته، گردو، بادام، زرشک، زعفران ، انجیر ، توت خشک ، اینها محصولاتی هستند که بصورت خشکبار به فروش می رسند و کشور ما ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خشکبار دنیا به شمار می رود و از قدیم  الایام محصولات ایرانی به کشورهای مختلف صادر میشده و به روش های مختلفی به فروش می رسیده.

صادرات خشکبار چطور است و کدام خشکبار مناسب صادرات از ایران است ؟

در صادرات خشکبار یکی از مهم ترین محصولاتی که ایران می تواند روی ان کار کند و بعنوان کالاهای غیرنفتی به شمار می رود و همیشه ارز آوری خیلی زیادی برای کشور ما داشته ، خشکبار ایرانی بوده . شهرهای مختلف ایران هر کدامشان در زمینه یک مدل از خشکبار فعالیت دارند و در جهان شناخته میشوند .

مثلا پسته را در دنیا با شهر کرمان می شناسند یا زعفران را با خراسان رضوی می شناسند . همچنین محصولات دیگری مثل گردوی تویسرکان یا زرشک بیرجند . اینها محصولاتی هستند که اینقدر برند شدند ، اینقدر بزرگ و شناخته شدند که مردم دنیا آن شهر را با این محصول می شناسند . مثلا کشمش قلمی کاشمر ، یعنی الان مردم دنیا آن هایی که در زمینه خشکبار فعالیت دارند ، کاشمر را با کشمشش می شناسند و این برای ان شهر یک مزیت به حساب می آید .

ما مقاصد مختلفی در صادرات خشکبار داریم که می توانیم خشکبارمان را به انجا صادر کنیم . کشورهای متنوعی هستند که هر کدامشان بعضی از اقلام خشکبار ایرانی را خریداری کرده و مورد استفاده قرار می دهند .مهم ترین و بزرگترین خریداران خشکبار ایرانی کشورهایی هستند از قبیل آلمان ، کشورهای حوزه خلیج فارس بالاخص امارات ، عراق ، هند، ترکیه، پاکستان و قزاقزستان . اینها کشورهایی هستند که خشکبار ایرانی را در حجم بالا هر ساله خریداری می کنند و در اوایل فصل برداشت این محصولات یا حضورا ایران می ایند یا از طریق روابطی که دارند ،رابطه هایی که دارند، رایزنی هایی انجام می دهند و محصول خودشان را از داخل ایران خریداری می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صادرات محصولات مختلف ایران، از مشاوره رایگان کارشناسان استفاده کنید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات

یکی از مقاصدی که در صادرات خشکبار می توانیم روی ان کار کنیم ، پتانسیل بالایی برای کار کردن دارد و ما هنوز در ان زمینه نتوانستیم در ان رشد چشمگیری داشته باشیم ، اتحادیه اروپاست . اتحادیه اروپا بزرگترین بازار خشکبار دنیا را دارد و بیش از ۴۰ درصد کل واردات جهانی را تشکیل می دهد ولی ما در این زمینه و در این حوزه نتوانستیم فعالیت چشمگیری داشته باشیم و این بازار پتانسیل و ظرفیت بالقوه ای دارد که ما می توانیم روی ان فعالیتمان را انجام دهیم و می توانیم از ظرفیت بالای این کشورها نهایت استفاده را ببریم و محصولات خودمان را به کشورهای حوزه اتحادیه اروپا ارسال کنیم .

مهم ترین خشکبار صادراتی ایران را هم که خدمتتان عرض کردم ، بیشتر پسته و مغز پسته ، خرما ، کشمش ، انجیر ، زعفران ، زرشک و تا حدودی هم بادام ، مخصوصا از نوع ماماییش. این مدل از بادام طرفداران خیلی زیادی در کشورهای هند و پاکستان دارد و هر ساله مقادیر بسیار بالایی از این مدل بادام از ایران خریداری شده و به این کشورها ارسال میشود .

ما اگر بتوانیم ظرفیت مناسب خودمان در صادرات خشکبار را فراهم کنیم ، اگر بتوانیم امکانات اولیه را در بحث بسته بندی، سورتینگ و صادرات انجام دهیم ، در خشکبار خیلی میتوانیم قوی ، فعالیت داشته باشیم .

موضوع مهم در خرید خشکبار این است که متاسفانه ما انچنان دستگاه های سورتینگ قوی برای بحث خشکبار نداریم و اکثر افرادی که کار میکنند به روش های سنتی کار را پیش می برند . تا حدودی در زمینه پسته چون خیلی مورد تایید همه بوده و خریداران زیادی داشته ، حرکاتی انجام شده ، دستگاه های سورتینگ پسته آمده و انواع و اقسام پسته را توانسته اند درجه بندی و سایزبندی کنند ولی روی محصولات دیگه ما اینقدر قوی نیستیم در صورتی که پتانسیل و این ظرفیت را داریم که بتوانیم محصولات را خیلی شیک سورت کنیم ، بسته بندی کنیم ، سایزبندی داشته باشیم و در بسته های مختلف به کشورهایی که خواهان این محصولات هستند ارسال کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صادرات محصولات مختلف ایران، از مشاوره رایگان کارشناسان استفاده کنید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات

بهترین زمان برای خرید خشکبار ، معمولا اکثر خشکبار ایرانی زمان برداشتشان اوایل مهرماه تا اواسط ابان ماه است ، با توجه به شرایط اب و هوایی مناطق مختلف است که این محصولات در انها کاشته میشود ، برداشت میشود و مورد بهره برداری قرار میگیرد. مثلا شما پسته را تقریبا از اوایل مهر می توانید برداشتش را داشته باشید تا تقریبا اوایل ابان ماه ، زرشک محصولی است که دو مدل مختلف دارد، مدل دانه اناری اش را معمولا در برج ۷در مهرماه برداشت می کنند‌ و مدل پفکی اش در دی ماه .

زعفران شرایط خاص خودش را دارد و بهترین زمان برای برداشتش همان مهرماه است و سایر خشکبار هم به همین صورت است .

ولی اینکه ایا فقط همین اول فصل برداشت این محصولات را میتوان خرید و اگر زمان فصل برداشت بگذرد دیگر این محصولات بدست نمی اید یا نمی توانیم انها را تهیه کنیم ؟‌نه این اتفاق نمی افتد ، معمولا افرادی هستند که این محصولات را خریداری می کنند، در انبارها با شرایط خیلی خاص نگهداری می کنند ، ذخیره سازی می کنند برای اینکه در تمام ایام سال این محصول را داشته باشند و بتوانند بفروشند .

پس نیازی نیست در صادرات خشکبار حتما ما همان اول فصل برداشت دنبال این محصولات باشیم ، بخواهیم انها را خریداری کنیم ، خودمان جایی دپو کنیم و حالا صبر کنیم ببینیم مشتری کی می اید و بتوانیم بفروشیم .. نه می توانیم از طرفیت های انبار افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند نهایت بهره و استفاده را ببریم و ما فقط به فکر فروش محصولمان باشیم .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صادرات محصولات مختلف ایران، از مشاوره رایگان کارشناسان استفاده کنید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات

پیشنهادی که در فروش خشکبار و صادرات خشکبار به دوستان می دهیم انهایی که انتخاب محصول نکردند و فایل من را گوش میدهند و میخواهند در بحث محصول مردد هستند ، خشکبار ایرانی یعنی یکی از بهترین محصولاتی است که شما می توانید روی ان کار کنید ، ما نمونه های بازرش را خدمتتان اعلام کردیم ولی خشکبار دیگری هستند که رقابت خیلی کمتری دارند و شماها می توانید با هزینه های مناسب تری روی مباحث آن وارد شوید از قبیل توت خشک ، آلبالوی خشک، آلوی خشک، قیصی، برگه زردالو، برگه هلو و انواع برگه ها که از قدیم الایام ایرانی ها در تهیه و درست کردن آن مهارت خاص خودشان را داشتند و از اینها می توانید استفاده کنید .

خشکبار یک حوزه بسیار خوب و پرسود برای شما خواهد بود ، هر ساله هم به تعداد افرادی که خواهان خرید خشکبار ایرانی هستند افزوده میشود ‌.

امیدوارم که این مبحث هم برای شما مفید واقع شده باشد. برای اطلاعات و راهنمایی بیشتر با همکاران ما در ارتباط باشید. روز و روزگار بر شما خوش.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صادرات محصولات مختلف ایران، از مشاوره رایگان کارشناسان استفاده کنید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات

.

1 thoughts on “صادرات خشکبار چطور است و کدام خشکبار مناسب صادرات از ایران است ؟

  1. ساسان ملاکی :

    با سلام و تشکر از شما، من کارگاه میوه خشک کنی دارم و میخوام درمورد صادرات میوه خشک و صادرات خشکبار ازتون راهنمایی بگیرم . چطور میتونم باهاتون در ارتباط باشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *