قیمت محصول صادراتی و روش پیدا کردن قیمت محصول در سایر کشورها

قیمت محصول صادراتی همیشه مهم بوده و برای پیدا کردن قیمت محصول موردنظر ما در کشورهای مختلف چند روش وجود دارد. یکی از روشها این است که شما وقتی تاجر یک محصول و تامین کننده معتبر یک محصول در بازار جهانی می شوید، و در مسیر اینترنت شناخته شده میشوید چند دسته از افراد با شما ارتباط میگیرند . یک دسته از افرادی که با شما ارتباط میگیرند تامین کننده های این محصول در کشورهای مختلف دنیا هستند که هدفشان این است که از طریق شما پیدا کنند که محصول شما با چه قیمتی، در چه کشورهایی عرضه میشود و حتی اگر قیمت شما بالاست و قیمت پایینی دارند وارد مذاکره بشوند و محصولشان را به شما بفروشند .

شما هم میتوانید بطور متقابل از این کیفیت استفاده کنید و دست پیدا کنید به قیمتهایی که ان تامین کننده ها و تولیدکننده ها محصولشون را در کشورهای مختلف عرضه میکنند و در مواقعی هم هست که اختلاف فاحشی وجود دارد به قیمتی که اونها عرضه میکنند و حتی حاضر میشوند که با شما شروع به معامله کنند.

قیمت محصول صادراتی و روش پیدا کردن قیمت محصول در سایر کشورها

روش دیگه ای که برای پیدا کردن قیمت محصول صادراتی وجود دارد این است که قیمتها را از طریق سایت های عمده فروشی که عمدتا عمده فروشها در ان حضور دارند بدست بیاوریم . سایتهایی مثل علی بابا هستند که عمده فروشها و تامین کننده های محصول در انها شروع به عرضه محصول میکنند ولی نکته ای که باید در آن دقت کنیم و مهم است این است که هیچ وقت نگاه به قیمت اولیه ای که انها میدهند نکنیم ، یعنی ما مثلا به فرض مثال تاجر پسته هستیم بعد سرچ میکنیم که قیمت فروش عمده پسته ، بعد می بینیم تو سایت علی بابا یک تامین کننده ای زده ۱۰۰ دلار ، در صورتی که قیمت تمام شده ما در ایران ۱۲۰ دلار است ، یعنی ۲۰درصد بیشتر از قیمتی که او دارد میفروشد و ما خودمان هم میدانیم که ما یکی از بزرگ ترین تولیدکننده های پسته هستیم ، و یک همچین چیزی امکان پذیر نیست .

بعد که وارد مذاکره با او می شوید می بینید که کیفیتی که ان محصول عرضه میشود توسط ان فروشنده بسیار پایین تر از کیفیتی هست که برای شما با قیمت ۱۲۰ دلار در آمده است ، یا اینکه میزان و حجمی را گفته که اصلا خریداریش ممکن نیست و وقتی وارد مذاکره با شما میشود هدفش این هست که محصولی را که دارد ، با کیفیتی که دارد، با قیمتی که خودش مدنظرش هست.

یعنی به ازای همان محصولی که شما دارید، میگوید اگر هزار کیلو از آن محصول را بخواهید باید قیمت ۱۶۰ دلار را پرداخت کنید و ان زمان هست که می بینید  که نه ! قیمت شما اختلاف زیادی دارد و واقعا با آن قابل رقابت هست .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صادرات محصولات مختلف ایران، از مشاوره کارشناسان استفاده کنید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات

روش دیگه ای که وجود دارد برای پیدا کردن قیمت محصول صادراتی ، گرفتن قیمت از مشتری است. یعنی مشتری وقتی با شما ارتباط میگیرد و شما به او میگویید حالا ریت شما چه است ، یعنی قیمت پیشنهادی شما چه است یا اصلا نه، شما پسته با چه قیمتی میخواهید ، بعد تو خیلی از موارد مشتری ها قیمت میدهند و شما شروع میکنید به مذاکره.

فقط نکته ای که اینجا وجود دارد این است که دقت کنید معمولا خارجی ها قیمتی را که می گویند ، پایین تر از قیمتی هست که خودشان مدنظرشان هست. یعنی یک تصور هست که ما راجع به این داریم که خارجی ها خیلی آدمهای منصفی هستند ، دروغ نمی گویند، چانه نمیزنند، نه ! آنها هم دنبال این هستند که در تجارت سود بیشتری بکنند. پس شما دقت میکنید ، قیمت اولیه رو که گرفتید شروع میکنید با او مذاکره کردن و‌ با چانه زنی به یک قیمت توافقی میرسید که برای هر دوی شما سودآور باشد ، یا خیلی از مواقع آنها حاضر نمیشوند قیمت پیشنهادی بدهند و از شما لیست قیمت میخواهند .

در این صورت شما میتوانید یک قیمت اولیه و تقریبی به آنها بدهید ، و بعد از مذاکره متوجه میشوید که نه قیمت پیشنهادی قیمت درست این محصول چقدر هست .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صادرات محصولات مختلف ایران، از مشاوره کارشناسان استفاده کنید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات

اما دغدغه ای که تاجرهای ما در قیمت محصول صادراتی دارند این است که ممکن است در این روش یک سری از مشتری هایشان بپرد و انها رو تاجرهای حرفه ای نبینند . ببینید این یک تصور اشتباه هست که کسی فکر کند با یک ماه تجارت میتواند صادرکننده یا تاجر بشود. شما باید اصولا به قول قدیمی ها خاک بازار را بخورید و مذاکره کنید ، و حتی یک سری از مشتریهایتان را در ماه های اول بپرانید و یک سال زمان بگذارید تا یک تاجر و صادرکننده موفق بشید .

پس از این نترسید تو چند مذاکره اول خودتان به اینکه کیفیت و قیمت هر محصول در کشورهای مختلف چقدر هست و متقاضیان این محصول در هر کشوری با چه قیمتی حاضرند این محصول رو از شما بخرند، بهش میرسید و پیدا می کنید .

نکته ای که در قیمت محصول صادراتی وجود دارد و خیلی مهم هست این است که ما هیچ وقت در هیچ سایتی نمیتوانیم بیاییم اعلام کنیم که قیمت دقیق محصول شما چقدر هست .

همین اتفاقی که همیشه وجود دارد، یعنی یک محصول با حتی یک کیفیت یکسان در پایین شهر با یک قیمت فروخته میشود و همان محصول با همان کیفیت در بالای شهر با یک قیمت متفاوت فروخته میشود.

در بازار جهانی هم همینطور هست و ما همیشه در مشاوره های تجاری  می گوییم که شما باید توان این کشور را ببینید و بازارش را ببینید و سود مدنظرتان را از هر بازاری میتواند متفاوت باشد تا قیمت محصول صادراتی مشخص بشود.

مثلا بر فرض مثال پسته ای در هند خریداری میشود با یک کیفیت، اندازه و نوع بسته بندی هست ، که متفاوته کامل با پسته ای که در کشور فرانسه عرضه می شود با اندازه و حتی ابعاد و نمیدانم بسته بندی متفاوت . پس نمیتواند دارای یک قیمت ثابت باشد، پس شما باید این بازارها را  بررسی کنید تا به نتیجه ای که دوست دارید و قیمت هایی که دوست دارید برسید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه صادرات محصولات مختلف ایران، از مشاوره کارشناسان استفاده کنید:

مشاوره رایگان با کارشناسان صادرات

.

برای مشاوره رایگان سرمایه گذاری ، مهاجرت یا سفر به این کشور کافیست فرم زیر را تکمیل کنید:
  • هر آنچه فکر میکنید بهتر است در مورد خودتان و هدفی که برای این موضوع دارید به ما بفرمایید
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *